EA kupiło Respawn Entertainment. Studio pracuje nad Titanfall 3 i Star Wars

EA kupiło Respawn Entertainment. Studio pracuje nad Titanfall 3 i Star Wars

Do kolekcji podrzędnych Electronic Arts podmiotów dołączyło właśnie nowe studio - wydawca poinformował, że pozyskał Respawn Entertainment, które stoi za serią Titanfall. Zależnie od sukcesów przyszłych produkcji tego dewelopera, EA zapłaci do 455 milionów dolarów za włączenie studia w swoje szeregi.

Zgodnie z informacją prasową EA wypłaci Respawn 151 milionów dolarów oraz wykupi udziały warte 164 miliony dolarów w ciągu najbliższych 4 lat. Dodatkowe 140 milionów może również zasilić portfel studia, jednakże te pieniądze są uzależnione od osiągnięć ich przyszłych produkcji, które powstaną do 2022 roku. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez jednego z założycieli studia, którym jest Vince Zampella, przejęcie nie przyniesie zwolnień ani żadnych zmian w obrębie obecnej załogi. Zampella podkreślił również, że decyzja o dołączeniu do Electronic Arts była podyktowana potrzebą rozwoju studia. "EA dostarczy nam więcej zasobów i dostęp do nowych technologii oraz doradztwo w obszarach, które zapewnią Respawn przyszły rozwój. Respawn zachowa wolność w tworzeniu, którą zawsze posiadaliśmy. Uważamy, że przewodnictwo EA poprowadzi nas w ekscytujące obszary, których cele są zgodne dla obu stron. To szansa na osiągnięcie obustronnych korzyści, wynikających z unikalnych cech, które każda ze stron przekaże drugiej" - napisał Zampella.

Czy po przejęciu przez giganta studio zachowa kreatywną wolność? Fani są zaniepokojeni, obawiając się upadku studia i podzielenia losu choćby Visceral Games

Założone w 2010 roku studio powstało na fundamencie części ekipy odpowiedzialnej za stworzenie serii Call of Duty i szybko zdobyło uznanie fanów swoją pierwszą produkcją Titanfall. Ich drugie podejście do tej futurystycznej strzelanki, która tym razem ukazała się na wielu platformach, nie spotkało się z tak szerokim echem jak pierwsza część. Powodem kiepskiej sprzedaży Titanfall 2 był nieprzemyślany termin premiery - gra ukazała się w sprzedaży w terminie bliskim Call of Duty i Battlefield, z którymi dość świeża seria nie miała możliwości skutecznie konkurować. W ubiegłym roku studio ogłosiło rozpoczęcie prac nad grą osadzoną w świecie Star Wars z widokiem trzecioosobowym i wsparciem dla VR oraz nad Titanfall 3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA kupiło Respawn Entertainment. Studio pracuje nad Titanfall 3 i Star Wars

 0