EA nie zamierza rezygnować z loot boxów

EA nie zamierza rezygnować z loot boxów

Electronic Arts pomimo wywołania kontrowersji związanych ze skrzynkami premium uważa je za dobre rozwiązanie i nie zamierza z nich rezygnować. 

Temat loot boxów jest notorycznie podejmowany zarówno przez graczy, jak i rozmaite organizacje rządowe. W ostatnim czasie rząd belgijski postanowił pójść o krok dalej, zakazując wykorzystywania tego rozwiązania w grach wideo. Dla wielu jest to ogromny problem, a sami wydawcy oczywiście muszą zadowalać swych akcjonariuszy jak najlepszymi wynikami finansowymi, które zawartość premium nie oszukujmy się, ale gwarantuje. Cała afera rozpoczęła się zaraz po wydaniu pod koniec minionego roku Battlefronta 2. W tej produkcji użytkownicy mogli zakupić skrzynki z wirtualnymi elementami za jak najbardziej realne pieniądze. Przykładowo jedna z opcjonalnych nagród zwana Kartami gwiazd podnosiła statystyki dostępnym postaciom, dając użytkownikom przewagę nad pozostałymi.

Pomimo licznych kontrowersji jakie wywołały loot boxy EA nie planuje z niego zrezygnować

Po wybuchu skandalu Electronic Arts zdecydowało się czasowo usunąć wspomniany element, który kilka tygodni temu powrócił, aczkolwiek w zmienionej formie. Co ciekawe popularna firma nie zamierza poddawać się coraz liczniejszym zakazom wykorzystywania loot boxów i będzie je dalej umieszczać w większości swoich kolejnych produkcji. Rewelacje te pochodzą z ostatniego spotkania dyrektora EA z inwestorami. Jak miał zaznaczyć Andrew Wilson korporacja pragnie dostarczać ludziom przyjemną, przejrzystą oraz czystą rozrywkę. Dyrektor generalny nie wierzy także, że każda zawartość premium nosi znamiona hazardu, w szczególności tryb do gry piłkarskiej FIFA Ultimate Team (tutaj zawsze jest wyjaśnione ile konkretnie kart dostaniemy). Zobaczymy jednak, czy podobne zdanie mają najważniejsze agencje rządowe Stanów Zjednoczonych oraz pozostałych państw na świecie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA nie zamierza rezygnować z loot boxów

 0