EA SPORTS FC 24 na Nintendo Switch ma dostać nowy silnik

EA SPORTS FC 24 na Nintendo Switch ma dostać nowy silnik

FIFA jest dostępna także na Nintendo Switch, jednak konsola otrzymała okrojoną względem pozostałych platform wersję, a to ze względu na ograniczenia samego sprzętu. Jak się okazuje EA SPORTS FC 24 w wydaniu na Switcha zostanie wyposażone w silnik Frostbite.

EA SPORTS FC 24 w wersji na Nintendo Switch ma działać na silniku Frostbite

EA SPORTS FC 24 to pierwsza odsłona serii gier piłkarskich Electronic Arts po zakończeniu współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, która trwała aż od lat 90. ubiegłego wieku. O ile EA po macoszemu traktowała wersję na Nintendo Switch i ze względu na ograniczenia konsoli zastosowała starszy engine Ignite, ograniczając grę graficznie, tak EA SPORTS FC 24 będzie na tej platformie działać na silniku Frostbite, tym samym co na pozostałych urządzeniach. Potwierdzeniem tej informacji ma być gameplay z zamkniętej bety gry pochodzi, która wystartowała wczoraj. Pochodzi on właśnie z Nintendo Switch. Wizualnie produkcja wygląda dużo lepiej niż FIFA, zaś grafika pozostaje ostra i płynniejsza, a animacje lepsze oraz dokładniejsze.

Gameplay z zamkniętej bety EA SPORTS FC 24 ujawnił, że wersja na Nintendo Switch dostanie silnik Frostbite znany z głównych platform sprzętowych.

Nie wiemy, czy wersja na tę konsolę otrzyma wszystkie next-genowe funkcje w tym technologię HyperMotion V, możliwe, iż zastosowano jedynie ten silnik, a zaawansowane funkcje nie zostały wdrożone. Jak będzie przekonamy się za jakiś czas. Istnieje opcja, że EA SPORTS FC 24 będzie wyglądać i działać tak samo na wszystkich głównych platformach sprzętowych. Trochę dziwna decyzja skoro wcześniej EA Sports brak Frostbite w FIFIE na Switcha i innych technologicznych fajerwerków uzasadniało ograniczeniem samej konsoli. W przypadku nowej gry wszelkie limity zniknęły? Oczywiście posiadacze Switcha grający w piłkarskie tytuły Elektroników muszą być z tej decyzji zadowoleni, bo szykuje się solidna gra sportowa na handheld od Nintendo.

Bez rewolucji

EA SPORTS FC 24 jak na razie nie zapowiada rewolucji, tylko ewolucję FIFY z mniejszymi poprawkami oraz nowościami. Jedną z głównych są kobiety wprowadzone do trybu Ultimate Team, które będą grać mecze w ramach jednej drużyny z mężczyznami, co w przypadku zawodowego futbolu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale EA Sports zdaje się tym nie przejmować. EA Sports FC 24 zadebiutuje 29 września na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch. Właściciele najlepszej edycji dostęp do gry dostaną kilka dni przed oficjalną premierą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA SPORTS FC 24 na Nintendo Switch ma dostać nowy silnik

 0