EA SPORTS FC 24 na oficjalnej prezentacji. Znamy cenę i datę premiery

EA SPORTS FC 24 na oficjalnej prezentacji. Znamy cenę i datę premiery

EA Sports zaprezentowało dziś i omówiło najważniejsze elementy EA SPORTS FC 24, który jest następcą kultowej serii gier piłkarskich FIFA. Na pierwszy rzut oka ciężko określić to mianem całkowicie nowego produktu, a bardziej zmianą nazwy, loga.

Gdzie ta rewolucja?

EA SPORTS FC 24 miał szansę, być jedną z najlepszych jeżeli nie najlepszą odsłoną serii EA Sports i godnym następcą FIFY. Niestety, chociaż deweloperzy oferują różne zmiany czy usprawnienia, to na razie nic nie zapowiada, by nadeszła rewolucja w ubogim segmencie gier poświęconych piłce nożnej, ale nie należy jeszcze skreślać EA SPORTS FC 24. Z pewnością będzie drogo. FC24 zaoferuje sporo oficjalnie licencjonowanych lig piłkarskich w tym klubów czy wiernie odwzorowanych twarzy zawodników, coś, co w sumie dostępne jest już od dawna w FIFIE. Do dyspozycji zostanie oddanych 19 tysięcy piłkarzy z przeszło 700 drużyn, grających w 30 profesjonalnych ligach na 700 stadionach.

EA SPORTS FC 24 zadebiutuje 29 września 2023 roku. Od 22 września gra będzie dostępna dla posiadaczy Ultimate Edition.

Produkcja ma zawierać Ligę Mistrzów UEFA, Ligę Europejską UEFA, Ligę Konferencyjną UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligę i LALIGA EA SPORTS w tej samej grze, a także dwie nowe ligi piłki nożnej kobiet - Google Pixel Frauen-Bundesliga i Liga F - a także Barclays FA Women's Super League, D1 Arkema, National Women's Soccer League, UEFA Women's Champions League. Obecność w tytule kobiet nie stanowi zaskoczenia, bowiem Elektronicy stawiają te rozgrywki od dawna, a teraz zagramy kobietą i mężczyzną w ramach jednej drużyny.

Jeżeli mowa o technologii dostaniemy HyperMotionV poprawiający realizm oraz zachowania postaci na boisku w ramach The World’s Game, wykorzystując do tego dane wolumetryczne z ponad 180 meczów m.in. z UEFA Champions League kobiet i mężczyzn, Premier League czy LaLiga EA SPORTS. Play Styles to z kolei zoptymalizowane pod kątem danych Opta i informacji pochodzących z innych źródeł system zwany stylami gry narzędzie ma za zadanie sprawić, iż piłkarze zachowują się i prezentują realistyczniej. Nie zastosowano zmiany silnika, więc EA SPORTS FC 24 tak jak poprzednik działa na Frostbite.

Powraca najpopularniejszy tryb FIFY, Ultimate Team. Tym razem łączy w sobie obie połówki The World’s Game, dzięki czemu na jedno boisko wychodzą bohaterowie piłki męskiej i kobiecej. Sama zasada nie uległa zmianie i nadal mamy do czynienia z paczkami, kupowaniem i sprzedawaniem kart, a także budową klubu. Nie zabraknie ponadto trybów kariery jako zawodnik lub trener i Volty. Jak widać EA Sports nie proponuje konkretnych nowości tylko stawia na drobniejsze ulepszenia. Za to wszystko zapłacimy i to niemało.

Data premiery i cena EA SPORTS FC 24. Będzie drogo

Edycja Standardowa EA SPORTS FC 24 kosztuje 369,90 zł w wersji na PlayStation i Xbox oraz 319 złotych na PC. Ultimate Edition wyceniono na 509,90 PLN (konsole Sony oraz Microsoftu) i 469,90 PLN na PC.

Standardowa edycja zawiera:

 • Gwiazdę z okładki na wypożyczeniu (10 meczów)
 • 2 ambasadorów do wyboru na wypożyczeniu (do wyboru 1 mężczyzna i 1 kobieta na 5 meczów)
 • Odblokowane miejsce na style gry w „Klubach”
 • Dodatkowe punkty osobowości w karierze zawodnika
 • 5-gwiazdkowego trenera dostępnego do zatrudnienia w karierze menedżera
 • 1 miesiąc subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate (tylko dla nowych użytkowników)
 • Zagraj przed 1 listopada, aby otrzymać status założyciela

Edycja Ultimate zawiera:

 • Niewymiennego Bohatera UEFA Champions League lub niewymienną Bohaterkę UEFA Women's Champions League w Ultimate Team 27 listopada
 • Dostęp nawet 7 dni przed premierą – zagraj już 22 września
 • 4600 punktów FC Points
 • Dostęp do kampanii Nike w Ultimate Team od 22 września
 • Piłkarza z kampanii Nike Ultimate Team na wypożyczeniu (24 mecze)
 • Strój Nike x EA SPORTS FC Ultimate Team
 • Niewymiennego piłkarza z drużyny tygodnia 1 Ultimate Team
 • 1 miesiąc subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate (tylko dla nowych użytkowników)
 • Oprócz tego wszystkie dodatki z Edycji Standardowej
 • Zagraj przed 1 listopada, aby otrzymać status założyciela

EA SPORTS FC 24 zadebiutuje 29 września 2023 roku, natomiast od 22 września będzie dostępna dla posiadaczy wersji Ultimate. Jakie są wasze wrażenia po prezentacji gry? Oczekiwaliście czego lepszego czy jest dobrze?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA SPORTS FC 24 na oficjalnej prezentacji. Znamy cenę i datę premiery

 0