EA Sports WRC od Codemasters oficjalnie. Znamy datę premiery, wymagania i cenę

EA Sports WRC od Codemasters oficjalnie. Znamy datę premiery, wymagania i cenę

Electronic Arts zapowiedziało swoją pierwszą grę z serii World Rally Championship (WRC). Za przygotowanie produkcji odpowiada doskonale znane z tytułów wyścigowych studio Codemasters. Jakich nowości należy oczekiwać po EA Sports WRC?

EA Sports WRC oficjalnie zapowiedziany

World Rally Championship (WRC) od EA oficjalnie ujawniony. Gra powstaje na silniku Unreal Engine, co oznacza, że Codemasters odpowiadające za całość porzuciło autorski silnik Ego. Jest to produkcja od weteranów gier wyścigowych bazująca na fundamentach DiRT Rally, więc osoby pamiętające tę markę mogą poczuć się jak u siebie w domu, chociaż nowości również nie zabraknie. W końcu deweloperzy deklarują, że będzie to ich najbardziej realistyczny symulator wyścigów samochodowych. „EA Sports WRC to najczystsza forma sportów motorowych, w której każdy etap to walka z czasem, terenem i samym sobą” – powiedział Ross Gowing, starszy dyrektor kreatywny w Codemasters.

EA Sports WRC od Codemasters zadebiutuje 3 listopada 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Dodał, iż jest to projekt, który twórcy od zawsze chcieli stworzyć. „Nowy silnik gry pozwolił nam popchnąć rajdy do granic tego, co uznano za możliwe, a dodatkowe funkcje, w tym Builder i Moments, dają graczom jeszcze więcej możliwości interakcji ze sportem, który kochają”.

W EA Sports WRC dostępnych będzie 18 oficjalnych lokalizacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, w tym Rajd Europy Środkowej, który będzie dostępny jako aktualizacja po premierze. Grać będzie można zarówno w pojedynkę jak i w ramach trybu multiplayer. Przewidziano rozgrywkę wieloosobową dla maksymalnie 32 graczy.

Dostaniemy ponadto 10 aktualnych pojazdów WRC, WRC2 i Junior WRC oraz 68 „najbardziej kultowych samochodów rajdowych na przestrzeni 60 lat”. Wszyscy gracze, którzy zamówią w przedsprzedaży EA Sports WRC, otrzymają pięć przepustek VIP, „każda zawierająca dodatkową zawartość popremierową oraz pakiety kosmetyczne składające się z barw i odzieży”.

Data premiery, platformy sprzętowe, cena i wymagania

EA Sports WRC zadebiutuje na PC (Steam/Epic Games Store), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S 3 listopada 2023 roku, jednak osoby, które zamówiły grę przedpremierowo uzyskają dostęp już 31 października. Produkcja kosztuje 229,90 złotych. Niestety nie otrzymamy polskiej wersji językowej, co w przypadku gier EA dziwi.

Podano też wymagania sprzętowe, które wyglądają następująco:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 2600X
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 / Radeon RX Vega 56
  • Miejsce na dysku: 80 GB
  • System: Windows 10 64-bit

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i5-10600K / AMD Ryzen 7 3700X
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: GeForce RTX 2070 / Radeon RX 5700 XT
  • Miejsce na dysku: 80 GB
  • System: Windows 10 64-bit
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA Sports WRC od Codemasters oficjalnie. Znamy datę premiery, wymagania i cenę

 0