EA wiodącym wydawcą na konsolach PlayStation i Xbox. FIFA 23 z ogromnym zainteresowaniem

EA wiodącym wydawcą na konsolach PlayStation i Xbox. FIFA 23 z ogromnym zainteresowaniem

Według firmy analitycznej Ampere Electronic Arts był największym wydawcą gier na konsolach PlayStation i Xbox pod względem liczby aktywnych użytkowników. Wygranym, a jakże była gra piłkarska FIFA 23, która jest ostatnią odsłoną popularnej serii na licencji Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Jak wynika z danych Ampere w okresie od września 2022 do stycznia 2023 roku EA było największym wydawcą gier na konsolach PlayStation oraz Xbox jeżeli pod uwagę weźmiemy liczbę aktywnych graczy miesięcznie. Electronic Arts pokonało Epic Games, Activision Blizzard, Take-Two, Microsoft, Sony i Ubisoft. Warto wspomnieć, że w tym czasie na rynku debiutowały takie tytuły jak God of War: Ragnarok czy Call of Duty: Modern Warfare 2. Zresztą Activision Blizzard zaliczył wzrost zaangażowania społeczności, co wiąże się właśnie z debiutem tej strzelanki.

EA było wiodącym wydawcą gier na konsolach PlayStation i Xbox w okresie od września 2022 do stycznia 2023 roku.

EA na konsolach

Electronic Arts największym wydawcą na konsolach PlayStation i Xbox

Jeśli chodzi o gry prym w rankingu wiedze, a jakże FIFA 23, która odpowiada za 16% aktywności wszystkich graczy na urządzeniach Sony oraz Microsoftu. Final Fantasy 14 zajęło drugie miejsce, a Genshin Impact uplasował się na trzeciej lokacie. Piers Harding-Rolls, dyrektor ds. badań Ampere Analysis, powiedział: „Konsekwencja EA w zapewnianiu aktywnego udziału użytkowników na konsolach jest godna pochwały. Podczas gdy Fortnite pozostaje tytułem do pokonania, obszerny katalog Electronic Arts zapewnia mu silną pozycję na Xboxach i PlayStation”.

To ostatnia FIFA od EA Sports

Za sukces FIFY 23 w jakimś stopniu odpowiada fakt, iż to ostatnia odsłona serii od EA Sport, która w obliczu braku licencji musiało stworzyć na własną markę. Elektronicy stawiają na ewolucję, a nie rewolucję, więc raczej nie doświadczymy ogromu zmian w rozgrywce czy oprawie graficznej projektu EA Sports FC określonego przez kanadyjskie studio deweloperskie jako "przyszłość interaktywnego futbolu". Czy taką będzie? Przekonamy się za kilka miesięcy. Tymczasem Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przygotuje swoją grę o nazwie FIFA. Szykuje się interesujący pojedynek w kategorii gier piłkarskich.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA wiodącym wydawcą na konsolach PlayStation i Xbox. FIFA 23 z ogromnym zainteresowaniem

 0