EA wycofuje z dystrybucji niektóre gry m.in. z serii Battlefield

EA wycofuje z dystrybucji niektóre gry m.in. z serii Battlefield

Electronic Arts poinformowało o wycofaniu z oficjalnej dystrybucji kilku starszych gier m.in. z serii Battlefield. W wyniku błędu na liście umieszczono też Mirror’s Edge, aczkolwiek gra pozostanie dostępna. Oto, czego wkrótce nie kupimy.

EA ujawniło gry, które będą wycofane z cyfrowych sklepów. Na liście znajdują się gry z serii Battlefield: Bad Company, Bad Company 2 oraz Battlefield 1943. Tytuły te nie będą dostępne do kupienia w cyfrowej dystrybucji od 28 kwietnia. W pierwszym komunikacie poinformowano o zaprzestaniu sprzedaży Mirror's Edge, aczkolwiek Electronic Arts przyznało, iż to wynik błędu, a produkcja nie zniknie z oferty. Decyzja wydawcy wynika z zamknięcia usług sieciowych w wymienionych tytułach, co nastąpi 8 grudnia. Jeśli mamy gry w bibliotece, oczywiście wciąż będzie można w nie zagrać, lecz tylko w trybie offline w kampanie fabularne. Warto wspomnieć, że nadchodzi 15. rocznica premiery Battlefield 1943 oraz Bad Company 1 i 2.

EA wycofa z cyfrowej dystrybucji kilka gier m.in. starsze części Battlefield.

Bad Company

To jednak nie wszystkie produkcje odchodzące do lamusa. Wyłączenie serwerów nastąpi również w przypadku: Shadows of the Damned, Syndicate, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Warp 1 oraz NHL 21. Są to głównie starsze pozycje, ale nie brakuje nowszych tytułów, jak choćby Apex Legends Mobile, który pewnie nie odniósł większego sukcesu i w jego przypadku wtyczka zostanie wyciągnięta 1 maja 2023 roku. Pełną listę tytułów Electronic Arts, które już przeszły do historii albo dopiero pożegnają się z gamingowym światem, znajdziemy pod tym adresem. Trochę tego jest.

Cóż wspieranie gier zwłaszcza nastawionych nie trwa wiecznie i w pewnym momencie następuje odłączenie od serwerów czy niekiedy zaprzestanie sprzedaży. Zawsze jednak można kupić gry nim odejdą i wrócić do udanych kampanii fabularnych. Sytuacja z Apex Legends Mobile jest inna, bo battle royale na platformy mobilne trafił w zeszłym roku i przeżył dwanaście miesięcy. Respawn Entertainment 31 stycznia otworzyło 90-dniowe okienko, podczas którego zamknie projekt. Pierwszy etap to wyłączenie zakupów w aplikacji i wycofanie z dystrybucji.

Gry, które nie będą dostępne po 28 kwietnia 2023:

  • Battlefield: Bad Company
  • Bad Company 2
  • Battlefield 1943

Gry, których funkcje sieciowe zostaną odłączone w najbliższej przyszłości:

  • Shadows of the Damned – wyłączenie serwerów na Xbox 360 i PlayStation 3 – 28 marca
  • NHL 21 – wyłączenie serwerów – 30 kwietnia
  • Syndicate (2012) – wyłączenie serwerów na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 – 15 czerwca
  • Warp 1 – wyłączenie serwerów PC, Xbox 360 i PlayStation 3 – 15 maja
  • Kingdoms of Amalur: Reckoning – wyłączenie serwerów PC, Xbox 360 i PlayStation 3 – 15 maja
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA wycofuje z dystrybucji niektóre gry m.in. z serii Battlefield

 0