EA wycofuje ze sprzedaży gry z serii FIFA

EA wycofuje ze sprzedaży gry z serii FIFA

FIFA 23 to ostatnia odsłona kultowej serii gier piłkarskich EA Sports, która kończy współpracę Electronic Arts z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej trwającą od dekad. Końcem epoki jest fakt, iż wydawca wycofał tytuły z tej serii z oficjalnej sprzedaży.

EA usuwa z dystrybucji gry z serii FIFA

Już za kilka dni oficjalnie zadebiutuje EA Sports FC 24 będące pierwszą grą od zakończenia współpracy EA z FIFĄ. Oczywiście zmiana nazwy, loga oraz wszelkich innych elementów graficznych była konieczna, ponieważ wydawca nie ma już praw do wykorzystywania wizerunku federacji piłkarskiej, ale jak się okazuje również dalszej sprzedaży produkcji związanych z organizacją. Electronic Arts usunęło z dystrybucji wszystkie będące nadal w obiegu części FIFY włącznie z FIFĄ 23. Ostatnia produkcja nadal jest oferowana w usłudze EA Play oraz EA Play Pro, aczkolwiek nie da rady już jej kupić osobno.

Electronic Arts miało usunąć ze sprzedaży gry z serii FIFA.

Jak zauważył użytkownik Twittera MauroNL, tytuły EA FIFA aż do zeszłorocznej FIFA 23 włącznie nie są już dostępne do zakupu w takich sklepach jak PlayStation Store, Microsoft Store, Nintendo eShop, Steam i Epic Games Store. W oficjalnym sklepie Electronic Arts także na próżno szukać tych gier. „Na prośbę wydawcy gra EA SPORTS FIFA 23 jest niepubliczna w sklepie Steam i nie będzie wyświetlana w wyszukiwarkach” – czytamy w aktualizacji na stronie Steam.

Jak podaje SteamDB, gra została usunięta na prośbę EA 21 września 2023 roku, czyli dzień przed wypuszczeniem przez wydawcę pierwszej odsłony swojego następcy serii FIFA dla posiadaczy Ultimate Edition. Chociaż gra EA Sports FC 24 trafi do ogólnej sprzedaży dopiero 29 września, wczesny dostęp będzie dostępny od 22 września dla przytoczonej wyżej grupy osób.

EA FC 24 jednak nie tak dobrą grą?

Najnowsza gra od EA Sports nie stanowi w żadnym razie rewolucji i ciężko określić ją nawet mianem większej ewolucji. Wprawdzie dodano kilka nowych funkcji głównie do trybu Ultimate Team takie jak interesująca i przydatna ewolucja piłkarzy to jednak trzon został zachowany i to nadal stara, nie zawsze dobra FIFA z wcześniejszymi wadami.

Dużo może zmienić pierwsza aktualizacja, która zazwyczaj potrafiła nieźle namieszać we wcześniejszych odsłonach serii. Miejmy nadzieję, że jeżeli deweloperzy będą wprowadzać zmiany to będą one widoczne oraz na plus.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA wycofuje ze sprzedaży gry z serii FIFA

 0