EA wyjaśnia swoją niechęć do Nintendo Switch. Konsola się nie nadaje...

EA wyjaśnia swoją niechęć do Nintendo Switch. Konsola się nie nadaje...

Do tej pory na Nintendo Switch są dokładnie cztery gry wydane przez Electronics Arts: Fe, Unravel 2 , FIFA 19 i FIFA 18 . Nie jest to żadne przeoczenie, czy pomyłka i oczywiste jest, że to celowa strategia polegająca na umyślnym ignorowaniu jednej z najpopularniejszych platform do gier wideo na świecie. Podczas ostatniego spotkania z inwestorami,  Andrew Wilson, CEO Electronic Arts, wyraził niechęć wobec Switcha, zwłaszcza w kontekście zarobków EA. "Za każdym razem, gdy prowadzimy rozmowy o platformach, tak naprawdę zwracamy uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, czy gra naprawdę pasuje do profilu tej platformy pod względem sterowania lub ekosystemu społeczności? Po drugie, czy uważamy, że społeczność grająca na tej platformie doceniłaby grę i kupiła ją, czy woleliby zagrać w nią gdzie indziej?"

Electronic Arts jest święcie przekonane, że Nintendo Switch najzwyczajniej nie nadaje się do ich gier, a gracze wolą inne platformy.

"Mamy obszerne ilości danych, które sugerują, że wielu właścicieli Nintendo Switch posiada również PlayStation 4, Xbox One lub PC i bardzo często decyduje się grać w gry, które tworzymy na te platformy, mimo że mają Switch i cieszą się wieloma świetnymi treściami na Switchu" - dodał Wilson i zaznaczył, że mało prawdopodobne jest, że jedna z najbardziej popularnych gier EA zawita na Switch, jednak nie jest to całkowicie wykluczone. "Nie mogę powiedzieć, że The Sims nigdy nie pojawi się na Switch" - powiedział ostatecznie.

Czemu zatem inni producenci tak chętnie współpracują z Nintendo? Istnieje masa przykładów przeniesienia gier na Switch, które zyskały popularność, właśnie ze względu swojej obecności na Switch, a inne uzupełniły obsługiwaną ilość platform, zwiększając w ten sposób swoje zasięgi. Co więcej, posiadanie gry na jednej ze stacjonarnych platform, nie wyklucza przecież jej zakupu na konsolę przenośną, ale tego EA zdaje się nie dostrzegać. O ile sami deweloperzy nie mają nic przeciw Nintendo Switch, to niechęć do tej platformy pochodzi z samej góry, a w takim przypadku raczej nic w tym temacie się nie zmieni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA wyjaśnia swoją niechęć do Nintendo Switch. Konsola się nie nadaje...

 0