EA zapowiada mobilnego Battlefielda i potwierdza premierę Battlefield 6 w tym roku

EA zapowiada mobilnego Battlefielda i potwierdza premierę Battlefield 6 w tym roku

Seria Battlefield trafi na platformy mobilne. EA przygotowuje odsłonę na smartfony we współpracy z Industrial Toys i Dice, a premiera ma się odbyć w 2022 roku. Oprócz gry mobilnej Battlefield Dice opracowuje także Battlefield 6 na konsole i PC, które ma się ukazać jeszcze w tym roku. Gry mobilne okazały się ogromnym źródłem dochodu dla deweloperów i wydawców. Wystarczy spojrzeć na Call of Duty: Mobile, ten tytuł mobilny przyniósł około 10 miliardów dolarów przychodów w 2020 roku, znacznie więcej niż większość gier na konsole i komputery PC w ciągu całego swojego życia. Wejście EA z serią Battlefied na platformy mobilne wydawało się więc tylko kwestią czasu i w tym kontekście wczorajszą zapowiedź trudno uznać za zaskoczenie. 

EA przygotowuje mobilnego Battlefielda we współpracy z Industrial Toys i Dice, a premiera ma się odbyć w 2022 roku.

EA zapowiada mobilnego Battlefielda i potwierdza premierę Battlefield 6 w tym roku

EA wie jaki potencjał posiada rynek mobilny, ale o dziwo dotychczas nie wypuściło jeszcze gry mobilnej wykorzystującej swoją popularną serię strzelanek. Wkrótce to się zmieni, ponieważ Dice and Industrial Toys, zakupione przez EA w 2018 roku, będą odpowiedzialne za przeniesienie Battlefielda na urządzenia mobilne w 2022 roku. Oskar Gabrielson, dyrektor generalny Dice, stwierdził, że nadchodząca gra będzie „zaprojektowana specjalnie dla platform mobilnych”. Dodał: „Jest budowany od podstaw przez iToys, aby uczynić mobilne Battlefield rzeczywistością i możecie spodziewać się pełnoprawnego doświadczenia testującego wasze umiejętności”. Oskar poinformował również, że gra wchodzi w fazę testów i obiecał więcej szczegółów na ten temat w przyszłości. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o mobilnej grze Battlefield. W 2013 roku pojawiły się doniesienia o „high-endowym i wydajnym” tytule mobilnym Battlefield, który powinien zostać wydany w tym samym czasie co Battlefield 4, ale projekt został skasowany.

Fani serii powinni być również świadomi, że Dice pracuje obecnie nad nowym tytułem Battlefield (prawdopodobnie Battlefield 6) na konsole i komputery PC, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Inne studia zaangażowane w ten projekt to Criterion i Dice LA. „Jesteśmy teraz w trybie codziennych testów: dopracowujemy, balansujemy i tworzymy najlepszą możliwą grę Battlefield, jaką możemy” - powiedział Oskar Gabrielson. „Mogę powiedzieć, że to odważny krok. Gra zawiera wszystko, co kochamy w Battlefield - i przenosi to wszystko na wyższy poziom. Epicka skala. Wojna militarna na całego. Szalone, nieoczekiwane wydarzenia. Destrukcja zmieniająca grę. Masowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i chaosem niż kiedykolwiek wcześniej”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA zapowiada mobilnego Battlefielda i potwierdza premierę Battlefield 6 w tym roku

 0