ECS LIVA Z – miniaturowy komputer z Apollo Lake SoC

ECS LIVA Z – miniaturowy komputer z Apollo Lake SoC

Portfolio firmy ECS powiększyło się o nowy komputer LIVA Z. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, ale producent twierdzi, że nie jest to sprzęt typowo do multimediów.

ECS LIVA Z

ECS LIVA Z ma wymiary 117 x 128 x 33 mm, więc wymiarami przypomina komputery z serii Intel NUC. Chociaż PC wyposażony został w wyjścia HDMI i mini DislayPort, to producent nie chce go reklamować jako sprzętu do multimediów. ECS twierdzi, że to po prostu mały, tani komputer. Dlatego też nie ma takich elementów, jak dołączony pilot bezprzewodowy lub odbiornik IR.

Sercem komputera jest układ SoC Apollo Lake. Niestety, producent nie zdradza, jaki dokładnie. Wiemy jedynie, że to układ 9. generacji z czterema procesorami x86, wykonany w litografii 14 nm oraz układem graficznych z 12 (HD 500) lub 18 jednostkami EU (HD 505). Chipset ma także wbudowaną obsługę filmów HEVC oraz VP9 w rozdzielczości 4K. TDP głównego układu ma wynosi 10 W.

Komputer obsługuje do 8 GB pamięci RAM DDR3L w rozmiarze SO-DIMM. Wyposażony będzie w dysk eMMC o pojemności 32 lub 64 GB. Dodatkowo pozwoli na zamontowanie napędu SSD M.2-2242 o pojemności do 512 GB. Specyfikację uzupełniają: Bluetooth 4.0, WiFi Intel 802.11ac, trzy złącza USB 3.0 Typu A oraz jedno USB 3.0 Typu C.

Dokładna data premiery i ceny poszczególnych wariantów nie są jeszcze znane. Poprzednie komputery ECS LIVA kosztowały od 170-180 dolarów, więc można się spodziewać, że teraz będzie tak samo.

ECS LIVA Z

Pokaż / Dodaj komentarze do: ECS LIVA Z – miniaturowy komputer z Apollo Lake SoC

 0