Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

Motorola po kilku latach powraca do high-endowego segmentu rynku, a to za sprawą swoich nowych flagowych smartfonów z serii Edge, które są też pierwszymi modelami tego producenta oferującymi wsparcie dla łączności 5G. Nazwa pochodzi od wyświetlacza Endless Edge, który stanowi swoistą interpretację Motoroli na temat zakrzywionych ekranów. Zakrzywiony ekran i wąska konstrukcja zapewniać mają optymalne proporcje do obsługi telefonu i jego interfejsu jedną ręką, a Edge Touch - jedna z funkcji nowego pakietu oprogramowania My UX - umożliwia dostosowywanie nowych sposobów interakcji z urządzeniem. Krawędzie telefonu pełnią też ważną rolę, gdy telefon nie leży w dłoni, ponieważ emitują widoczne z daleka sygnały świetlne dotyczące stanu ładowania baterii, połączeń przychodzących, alarmów i powiadomień. Nowa funkcja Moto Game Time umożliwia zaś używanie dwóch dodatkowych przycisków u góry ekranu, o dostosowywanym działaniu, po obróceniu telefonu na bok, dzięki czemu można na nim grać czterema palcami jak na konsoli.

Motorola po kilku latach powraca do high-endowego segmentu rynku, a to za sprawą swoich nowych flagowych smartfonów z serii Edge.

Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

Nowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080p zachodzi na oba boki urządzenia pod kątem niemal 90 stopni i rozciąga się na 6,7 cala. Kinowe proporcje ekranu 21:9 sprawdzą się do zastosowań rozrywkowych, tym bardziej, że panel obsługuje obraz w jakości HDR10+.  Użytkownicy z pewnością docenią też częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz, która zapewnia wyższą płynność ruchów przy przewinięciu i przeciągnięciu. Topowy model Motorola Edge+ napędzany jest przez procesor Snapdragon 865 i posiada 12 GB pamięci operacyjnej LPDDR5 od firmy Micron oraz 256 GB na dane w standardzie UFS 3.0. Za czas pracy odpowiada tu bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 18 W i bezprzewodowego ładowania o mocy 15 W. Warto zwrócić uwagę na obecność złącza słuchawkowego minijack, wsparcie dla 5G i Wi-Fi 6

Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

Za możliwości fotograficzne tego telefonu odpowiada aparat główny z matrycą o rozdzielczości 108 MP. Ten wspomagany jest  przez 8MP teleobiektyw z 3x zoomem optycznym, 16 MP jednostkę o ultraszerokim kącie widzenia, która uchwyci więcej scenerii i aparat Macro Vision, który sprawdzi się podczas robienia zdjęć w zbliżeniu. Motorola Edge+ potrafi także nagrywać wideo 6K i oferuje zaawansowaną stabilizację obrazu. Do selfie posłuży nam zaś 25 MP kamerka przednia. Telefon ma też najdonośniejsze głośniki stereo w historii smartfonów oraz funkcje precyzyjnego dostrajania, dzięki którym można uzyskać pełniejszy i głębszy dźwięk. Producentem technologii dostrajania dźwięku jest Waves, który zadbał o to, by muzyka, wideo i połączenia telefoniczne brzmiały głośniej i wyraźniej. Motorola Edge+ będzie dostępna w USA od 14 maja wyłącznie w sieci Verizon Wireless. Począwszy od maja smartfon będzie dostępny w różnych krajach Europy (w cenie sugerowanej 1199 EUR).

Oczywiście nie zabrakło też podstawowego modelu Motorola Edge, który otrzymał taki sam ekran Endless Edge o przekątnej 6,7” oraz funkcje audio jak w Edge+. Pracuje również w sieciach 5G w paśmie poniżej 6 GHz. Urządzenie napędza jednak chipset Snapdragon 765, połączony z 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane (w odróżnieniu jednak od wersji z plusem, tutaj znajdziemy slot na kartę microSD), a także baterią 4500 mAh. Sprzęt oferuje system trzech aparatów fotograficznych: główny ma rozdzielczość 64 MP, 16 MP z ultraszerokokątnym obiektywem z Macro Vision, a także 8 MP z teleobiektywem. Motorola Edge będzie dostępna w różnych krajach Europy od maja, w Polsce w cenie sugerowanej 2999zł. W ciągu kilku miesięcy smartfon pojawi się w sprzedaży w USA, Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Chile, Meksyku oraz na wybranych rynkach regionu Azji i Pacyfiku.

Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

Pokaż / Dodaj komentarze do: Edge+ i Edge - Motorola powraca do high-endowego segmentu

 0