EK-MLC Phoenix, czyli modułowe chłodzenie cieczą o wysokiej wydajności

EK-MLC Phoenix, czyli modułowe chłodzenie cieczą o wysokiej wydajności

Słoweńska firma EK Water Blocks rozszerzyła ofertę o nowy produkt. EK-MLC Phoenix, bo o nim tu mowa, jest systemem modułowym pozwalającym schłodzić procesor i / lub grafikę, stanowiącym niejako rozwinięcie dostępnego niegdyś EK-XLC Predator.

Nadrzędny element systemu stanowi Radiator Core Module, który jak sama nazwa wskazuje zawiera chłodnicę w rozmiarze od 120 do 360 mm z odpowiednią do rozmiaru liczbą wentylatorów Vardar EVO, a także pozostałe komponenty bazowe niezbędne do budowy obiegu wodnego, a więc pompę oraz rezerwuar. Podobnie jak w przypadku poprzednika, system zasilany jest za pośrednictwem zintegrowanego koncentratora poprzez wtyczkę SATA-Power. Ciekawostką jest fakt, iż w przeciwieństwie do niedrogich zestawów do samodzielnego montażu z linii Fluid Gaming, EK-MLC Phoenix ma komponenty wykonane z miedzi, co tyczy się także samej chłodnicy. Do wspomnianego modułu radiatora dokupić możemy, a nawet musimy przynajmniej dwa kolejne akcesoria - moduł procesora i / lub karty graficznej. Są to po prostu bloki wodne fabrycznie napełnione płynem chłodniczym, które można łatwo i beznarzędziowo włączyć do obiegu dzięki złączkom Quick Connect.

Moduł procesora dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwszą przeznaczono do współpracy z podstawkami Intel LGA 115x, 2011(-3) oraz 2066, a także AMD AM4. Druga natomiast zainteresuje posiadaczy serwerowych platform AMD, czyli TR4 oraz SP3. Jeśli zaś chodzi o moduł karty graficznej, to przygotowano aż 23 różne wersje. Wynika to z faktu, iż EK Water Blocks stosuje w tym przypadku bloki typu full-cover, kompatybilne tylko z konkretnymi akceleratorami. Przewidziano warianty dla m.in. Radeonów z serii RX VEGA, referencyjnych GeForce 10, a nawet kilku autorskich konstrukcji. Niestety ceny nie są zbyt niskie. Najtańszy Radiator Core Module z chłodnicą 120 mm został wyceniony na 139 euro (ok. 592 zł), a wersja z chłodnicą 360 mm to już wydatek rzędu 189 euro (ok. 805 zł). Idąc dalej, za moduł procesora zapłacimy niespełna 67 euro (ok. 285 zł), zaś za moduł karty graficznej co najmniej 125 euro (ok. 532 zł). Cóż, LC nigdy nie należało do tanich hobby.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EK-MLC Phoenix, czyli modułowe chłodzenie cieczą o wysokiej wydajności

 0