Ekran blokady Windowsa 11 zostanie ulepszony o nową funkcję

Ekran blokady Windowsa 11 zostanie ulepszony o nową funkcję

Microsoft zamierza urozmaicić ekran blokady systemu Windows 11. Będzie to podobne do funkcji po raz pierwszy dodanych do Windowsa 10.

Ekran blokady w Windowsie 11 otrzyma widżety bazujące na MSN, które wyświetlą podobne do funkcji dodanych po raz pierwszy w systemie Windows 10. W obu wersjach widżety te pojawiają się na dole ekranu blokady. Jednak system Windows 11 zapewnia lepsze wyrównanie, ponieważ zegar i godzina są umieszczone u góry ekranu blokady. Widżety zostają wprowadzone wraz z opcjonalną aktualizacją z marca 2024 roku.

Ekran blokady w Windowsie 11 zostaje wzbogacony o widżety.

Będą one domyślnie włączone dla konsumentów we wtorek z aktualizacją z kwietnia 2024 r. Według serwisu WindowsLatest widżety nie zakłócają działania systemu operacyjnego.

Oczywiście niektórym z Was mogą nie podobać się widżety na ekranie blokady, ale widżety lub aktualizacje „pogody” i „wiadomości” są powszechne na urządzeniach mobilnych i dlatego niektórzy użytkownicy mogą uznać je za przydatne.

Użytkownik dostaje pełną swobodę w dobieraniu widżetów, a także może tę funkcję wyłączyć. Widzimy, iż Microsoft chce uatrakcyjnić Windowsa 11, co oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekran blokady Windowsa 11 zostanie ulepszony o nową funkcję

 0