Ekran w Pixel 8 Pro sprawia problemy. Google reaguje na zgłoszenia użytkowników

Ekran w Pixel 8 Pro sprawia problemy. Google reaguje na zgłoszenia użytkowników

Google Pixel 8 Pro sprawia kolejne problemy swoim posiadaczom. Jakiś czas temu użytkownicy skarżyli się na problemy z przegrzewaniem oraz słabą żywotność, a teraz słabym ogniwem okazał się wyświetlacz smartfona.

Tajemnicze nierówności na wyświetlaczu Pixel 8 Pro

Niektórzy właściciele Pixela 8 Pro zauważyli w kilku miejscach ekranu okrągłe nierówności, które wyglądają jakby powstały w wyniku nacisku czegoś na 6,-7-calowy wyświetlacz. Warstwa ochronna Gorilla Glass Victus 2 nie ma żadnego wpływu na ten problem. Jako jedną z możliwych przyczyn wskazywano nacisk elektronicznych podzespołów wantowanych w płytę główną, co doprowadziło do powstania bąbelkowatych grudek. Rozłożenie smartfona na czynniki pierwsze potwierdziło, iż położenie niektórych elementów mogło naciskać na ekran doprowadzając do wgnieceń.

Niektórzy użytkownicy Pixela 8 Pro skarżą się na powstające na wyświetlaczu smartfona nierówności. Google potwierdza zgłoszenia użytkowników, jednak uspokaja, że całośc nie ma wpływu na funkcjonalność urządzenia.

Całość nie ma wpływu na funkcjonalność dotykową Pixela 8 Pro ani jakość obrazu, natomiast nierówności nie są tak naprawdę widoczne, chyba że spojrzymy na nie pod odpowiednim kątem i w optymalnym oświetleniu. Jednak niektórzy ludzie obawiają się, że nierówności/wcięcia będą się z czasem pogłębiać, aż do uszkodzenia wyświetlacza. Nie jest to kilka przypadków, a zgłoszeń były dziesiątki raportów. Niektóre osoby zwróciły się już do Google z prośbą o wymianę wadliwego ekranu.

Google odpowiada. Co z gwarancją?

Do sprawy odniósł się sam producent. W oświadczeniu firma potwierdziła, że „niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć coś co przypomina małe nierówności” w określonych warunkach. Google twierdzi, że „nie ma żadnego wpływu funkcjonalnego na wydajność i trwałość Pixela 8”. Z powodu wstrząsów wewnętrznych powodowanych przez komponenty wewnętrzne zamontowano nowy typ wyświetlacza.

„Telefony Pixel 8 mają nowy wyświetlacz. Gdy ekran jest wyłączony, nieużywany i w określonych warunkach oświetleniowych, niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć odciski elementów urządzenia przypominające niewielkie nierówności. Nie ma to żadnego wpływu funkcjonalnego na wydajność i trwałość Pixela 8”. Wychodzi więc na to, że firma nie wymieni ani smartfona, ani ekranu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekran w Pixel 8 Pro sprawia problemy. Google reaguje na zgłoszenia użytkowników

 0