Elden Ring od dziś z trybem PvP. Długo wyczekiwane Koloseum wkracza do gry

Elden Ring od dziś z trybem PvP. Długo wyczekiwane Koloseum wkracza do gry

Twórcy Elden Ring, FromSoftware, potwierdzili pojawiające się od dawna plotki o DLC i nie będziemy musieli na nie długo czekać.

Japońskie studio wraz z wydawcą Bandai Namco Entertainment zapowiedziało Colosseum. Aktualizacja przyniesie do gry PVP i pozwoli graczom brać udział w pojedynkach, meczach każdy na każdego i walkach drużynowych w Koloseum w Limgrave, Leyndell i Caelid. To najważniejsze, update 1.08 jest darmowy i zostanie udostępniony jeszcze dziś 7 grudnia, tuż przed The Game Awards 2022.

Japońskie studio wraz z wydawcą Bandai Namco Entertainment zapowiedziało Colosseum.

Elden Ring zadebiutowało pod koniec lutego i spotkało się z kapitalnym przyjęciem graczy, jeszcze bardziej umacniając pozycję FromSoftware jako topowe studio gier. Do października na całym świecie sprzedano ponad 17,5 miliona egzemplarzy. Wersja gry na PlayStation 5 ma wynik recenzentów 96 w serwisie Metacritic, a wersja na PC tylko o dwa punkty słabszy, bo wynosi 94. Ocena użytkowników jest nieco mniej korzystna i wynosi 7,8 na PS5 i 6,9 na PC.

Nadchodząca aktualizacja PVP nie żadną niespodzianką. Na początku tego roku znaleziono bowiem niewykorzystane zasoby w grze, w tym kolosea, i wiele osób przypuszczało, że mogą zostać one aktywowane w przyszłych DLC.

Gra zdobyła nominacje The Game Awards 2022 w kilku kategoriach, w tym za najlepszą grę fabularną, najlepszy projekt audio, najlepszą muzykę, najlepszy kierunek artystyczny, najlepszą narrację, najlepszą reżyserię gry i oczywiście grę roku. Zmierzy się z innymi hitami, w tym przede wszystkim God of War: Ragnarok, ale również Horizon: Forbidden West czy Xenoblade Chronicles 3.

Niektórzy uważają, że tryb PVP może stanowić tylko przedsmak przed ogłoszeniem większego DLC, być może podczas gali The Game Awards. Coroczna ceremonia rozdania nagród odbędzie się w Microsoft Theatre w Los Angeles 8 grudnia i ponownie poprowadzi ją Geoff Keighley. Transmisja będzie symultaniczna na większości głównych platform cyfrowych, społecznościowych i gamingowych od godziny 1:30 czas polskiego (u nas będzie to już piątek, 9 grudnia). 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring od dziś z trybem PvP. Długo wyczekiwane Koloseum wkracza do gry

 0