Electronic Arts banuje dożywotnio gracza FIFY za rasistowskie wyzwiska

Electronic Arts banuje dożywotnio gracza FIFY za rasistowskie wyzwiska

Electronic Arts zbanowało dożywotnio pochodzącego z Irlandii 18-letniego gracza FIFY Patricka O’Briena za rasistowski występek. Przegrał on mecz w trybie Ultimate Team, a porażkę postanowił wyładować na piłkarzu Ianie Wright, do którego wysłał 20 obraźliwych wiadomości (grał jego postacią we wspomnianym spotkaniu). Zwyzywał go m.in. od "pier... małp" czy "zbierającego bawełnę czarnucha". Ponadto zagroził, że gdy zarazi się COVID-19 wówczas specjalnie kaszlnie niewinnemu zawodnikowi prosto w twarz. Na reakcję EA nie trzeba było długo czekać i deweloperzy wymierzyli graczowi najsurowszą karę. Do sprawy odniósł się sam David Jackson pełniący funkcję wiceprezydenta EA Sports tworzącego piłkarską serię.

EA zbanowało dożywotnio gracza FIFY, który wysłał rasistowskie wiadomości do obecnego w grze piłkarza Iana Wrighta.

Sprawa miała miejsce w maju 2020 roku, z kolei O'Brien przeprosił za swoje zachowanie i przekazał 500 euro na rzecz organizacji antyraristowskiej. Należy bowiem zaznaczyć, że piłkarz zgłosił całą sprawę do sądu. EA mierzyło się ostatnio z zarzutami o kontrolowanie rozgrywki w serii FIFA, które pojawiają się już od wielu lat i problem znalazł swój finał w sądzie. Autorami pozwu jest trzech mieszkańców Kalifornii (Stany Zjednoczone) uważający, że studio bezprawnie zwiększa poziom trudności tytułu chcąc tym samym sprzedać więcej FIFA Pointsów. Stwierdził on, iż nie ma miejsca dla tego rodzaju osób w społeczności gry, do której zalicza się również Wright.

Pozew jednak wycofano, kiedy Elektronicy ujawniono zasady działania systemu. "Zapewniliśmy im dokładne informacje techniczne oraz dostęp rozmów z naszymi inżynierami, co po raz kolejny potwierdziło, iż w naszej grze nie DDA ani skryptów. Chociaż Electronic Arts ma patent na technologię DDA, to nigdy nie było go w FIFIE co wielokrotnie powtarzaliśmy i staraliśmy się, aby było to jasne" - stwierdził rzecznik EA Sports.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts banuje dożywotnio gracza FIFY za rasistowskie wyzwiska

 0