Electronic Arts idzie śladami innych gigantów i zapowiada duże zwolnienia

Electronic Arts idzie śladami innych gigantów i zapowiada duże zwolnienia

Electronic Arts to kolejna duża firma technologiczna, która ogłosiła masowe zwolnienia. EA poinformowało, że jej ostatnie decyzje dotyczące oferty gier, posiadanych nieruchomości i restrukturyzacji zespołów wpłyną na redukcję sześciu procent etatów, co ostatecznie doprowadzi do wyeliminowania 800 miejsc pracy.

W swoim poście na blogu EA dyrektor generalny, Andrew Wilson, stwierdził: „To najtrudniejsza część i pracujemy nad tym procesem z najwyższą starannością i szacunkiem. Tam, gdzie to możliwe, zapewniamy naszym współpracownikom możliwość przejścia do innych projektów. Tam, gdzie nie jest to możliwe, zapewniamy odprawy i dodatkowe świadczenia, takie jak opieka zdrowotna i usługi związane ze zmianą kariery. Informowanie o tych decyzjach rozpoczęło się na początku tego kwartału i spodziewamy się, że będzie kontynuowane na początku przyszłego roku podatkowego”.

EA poinformowało, że zwolni 800 osób.

Electronic Arts idzie śladami innych gigantów i zapowiada duże zwolnienia

Nawet przy tych zwolnieniach Wilson powiedział, że EA nadal „działa z pozycji silnego wydawcy”. Jako największe sukcesy wydawcy wymienił gry takie jak EA Sports FIFA 23, The Sims i Apex Legends.

W tym roku EA wydało także cieszący się uznaniem remake pierwszej odsłony gry Dead Space, a 28 kwietnia wypuści na rynek mocno wyczekiwane Star Wars Jedi: Survivor od zespołu Respawn Entertainment. W planach znajdują się także takie tytuły Dragon Age: Dreadwolf od BioWare oraz gra Iron Man od Motive Studios.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts idzie śladami innych gigantów i zapowiada duże zwolnienia

 0