Electronic Arts kolejny raz pozwane z powodu loot boxów

Electronic Arts kolejny raz pozwane z powodu loot boxów

Loot boxy zawsze były kontrowersyjnym elementem gier wideo i stały się problemem głośnym na całym świecie, gdy Electronic Arts zdecydowało o wdrożeniu w Battlefront 2 w 2017 roku elementów pay-to-win. Firma stoi teraz w obliczu kolejnego pozwu w Kanadzie, w którym zarzuca się, że jej skrzynki naruszają kodeks karny tego kraju. Cała sprawa krąży wokół argumentu, który słyszeliśmy już wiele razy ze strony rządów i licznych polityków: loot boxy stanowią formę hazardu, a ponieważ EA nie posiada licencji hazardowej w tym regionie, Kanadyjczycy uważają, że EA prowadzi działalność hazardową bez zezwolenia.

Electronic Arts czeka kolejna batalia sądowa wywołana przez loot boxy, które określane są formą hazardu oraz wprowadzanie elementów typu pay-to-win do gier.

Pozew dotyczy wielu gier EA, wliczając w to skrzynki z łupami zaczynając od Madden i FIFA na Mass Effect i Apex Legends kończąc. Sprawę do sądu wniosła para Kanadyjczyków - Mark Sutherland i Shawn Moore, którzy kupowali skrzynie w Madden i NHL. Twierdzą oni, że nie publikując informacji o szansach na zdobycie nagród i wymuszajac zakupy skrzynek z łupami, które często są niezbędne, by nastąpił progres w grze bez godzin oczekiwania, EA łamie różne przepisy dotyczące ochrony konsumentów. Para nie reprezentuje się sama i nie jest to tylko uciążliwy dla firmy proces, ale dobrze uzasadnione roszczenie wniesione przez doświadczony zespół prawniczy, który specjalizuje się w ściganiu dużych korporacji w takich sprawach.

Para w zasadzie domaga się wszystkiego, co EA zarobiło na sprzedaży loot boxów od 2008 roku, co z pewnością jest oszałamiającą kwotą pieniędzy i sprawia, że żądanie jest dość absurdalne. EA miało trzy tygodnie na odpowiedź, a czas kończy się w tym tygodniu. Zanim EA zmieniło Star Wars Battlefront 2, użytkownicy na portalu Reddit donosili, że "odblokowanie całej podstawowej zawartości gry Star Wars Battlefront 2 zajmuje 4528 godzin rozgrywki (lub 2100 USD)". W 2019 roku firma stwierdziła, że skrzynki z łupami, które nazywali "mechaniką niespodzianki", były "etyczne i zabawne", porównując je do jajek Kinder. To nie pierwszy tego typu pozew - podobny toczy się m.in. w Kalifornii, gdzie główny nacisk położony jest na grę FIFA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts kolejny raz pozwane z powodu loot boxów

 0