Electronic Arts ogłasza koniec darmowych gier na platformie Origin

Electronic Arts ogłasza koniec darmowych gier na platformie Origin

Jedyną rzeczą lepszą od kupienia gry na wyprzedaży, jest otrzymanie jej za darmo. Gracze konsolowi są przyzwyczajeni do darmowych pozycji dzięki Xbox Live i PlayStation Plus, ale i użytkownicy PC mieli możliwość otrzymywania bonusów na platformie Origin. Piszemy w czasie przeszłym, bo właśnie EA ogłosiło zakończenie tego typu działalności.

Program rozdawania darmowych tytułów na platformie Origin rozpoczął się w 2014 roku, jednakże Electronic Arts właśnie niespodziewanie ogłosiło koniec bonusów dla graczy. "Origin Specjalny Prezent zostało skasowane i gry nie będą więcej oferowane w ten sposób. Zmiana ta nie wpłynie na żadną grę, którą gracze pobrali do momentu zakończenia programu - takie tytuły pozostaną w ich posiadaniu na zawsze" - czytamy w oświadczeniu EA. Zmiana ta przyszła razem z ogłoszeniem przez EA nowej płatnej usługi Origin Access Premier, która działa na zasadzie zbliżonej do Xbox Game Pass, która umożliwia dostęp do pokaźnej biblioteki gier. Nowa usługa Electronic Arts będzie kosztować 14,99 dolarów miesięcznie, bądź 99 dolarów przy rocznej płatności.

Electronic Arts ogłasza koniec darmowych gier za pośrednictwem platformy Origin

Electronic Arts ogłasza koniec darmowych gier na platformie Origin

W abonamencie gracze otrzymają możliwość sprawdzenia gier produkcji EA na kilka dni przez premierą i to bez żadnych ograniczeń. Wliczamy w to oczywiście nadchodzące Battlefield 5 i Anthem. Usługa ta zostanie uruchomiona już za kilka dni i jest to bezpośredni powód zakończenia rozdawania gier poprzez Origin. Od czasu debiutu usługi Specjalny Prezent 4 lata temu, gracze otrzymali dostęp do ponad 35 starszych tytułów wydanych przez Electronic Arts, wliczając w to Mass Effect 2, Dead Space i wiele innych świetnych pozycji. Zakończenie programu to spora strata dla graczy, zwłaszcza, że była to jedyna forma umożliwiająca zdobywanie gier, bez konieczności wykupowania subskrypcji, jak to ma miejsce w przypadku PlayStation i Xbox. Zlikwidowanie usługi to efekt przemyślanych działań finansowych, które jednak nie będą dobrze odebrane przez społeczność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts ogłasza koniec darmowych gier na platformie Origin

 0