Electronic Arts podniosło ceny abonamentów EA Play

Electronic Arts podniosło ceny abonamentów EA Play

Electronic Arts właśnie podniosło cenę swojej usługi opartej na subskrypcji EA Play. Podwyżki nie są symboliczne, więc zapewne wielu graczy poważnie przemyśli czy kontynuować swój abonament od EA.

Standardowy poziom EA Play, który umożliwia dostęp do 10 godzin rozgrywki wybranych gier przed ich premierą, podrożał z 14,99 zł miesięcznie do 24,90 złotych. Za rok subskrypcji teraz trzeba zapłacić 174,90 zł, a dotychczas było to tylko 79,90 zł, więc różnica jest bardzo duża.

Zapewne wielu graczy poważnie przemyśli czy kontynuować swój abonament od EA.

Jeśli zaś chodzi o EA Play Pro, to obecnie za ten poziom abonamentu, który pozwala nam cieszyć się grami EA na kilka dni przed ich premierą, a także daje nam dostęp do biblioteki gier w wersji premium, trzeba zapłacić 85 zł za miesiąc i 559 zł za rok. Dotychczas było to odpowiednio 59,90 zł i 419,90 zł.

ea play
 

EA potwierdziło, że ceny rosną w każdym kraju, w którym firma prowadzi działalność, więc nawet gracze, którzy wykorzystują VPN-y poczują to w portfelach. Według artykułu Gamesindustry.biz zdecydowano się na podwyżki, aby „dostosować opłaty do wartości rynkowej”. Podwyżka cen obowiązuje dla nowych członków, ale dotychczasowi subskrybenci mogą cieszyć się starymi cenami do 10 maja.

EA Play to usługa subskrypcyjna, która zapewnia graczom dostęp do wybranej liczby gier firmy wraz z dodatkowymi zachętami, takimi jak zniżki i DLC. Jest dostępna na konsolach Xbox, konsolach PlayStation i komputerach PC. Usługa jest zgodna m.in. z Microsoft Game Pass, PlayStation Plus i Ubisoft+. Jak wspomniano wcześniej, EA Play Pro idzie o krok dalej, umożliwiając abonentom granie w nowo wydane gry przed ich premierą. Warto zauważyć, że członkowie Game Pass Ultimate nadal mają dostęp do standardowego poziomu EA Play w ramach swojej subskrypcji.

Rosnące ceny subskrypcji nigdy nie spotykają się z ciepłym przyjęciem, ale EA nie jest tutaj osamotnione. Sony podniosło cenę PS Plus w zeszłym roku, a Microsoft zrobił to samo w przypadku subskrypcji Game Pass. Ubisoft+ Premium jest prawdopodobnie najbliższym odpowiednikiem Play Pro i kosztuje 74,90 zł miesięcznie, co jest podobną ceną do nowej oferty EA.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts podniosło ceny abonamentów EA Play

 0