Electronic Arts udostępnia spory zestaw gier na Steam

Electronic Arts udostępnia spory zestaw gier na Steam

Zgodnie z zapowiedzią na Steam powróciły gry Electronic Arts, w efekcie już wcześniej mogliśmy się zapoznać ze Star Wars Jedi Upadły Zakon. Natomiast teraz w sklepie Valve udostępniono około 25 produkcji. Wspomniany katalog Elektroników zawiera serię Dragon Age, Need for Speed, Plants vs Zombie, trylogię Crysis, Mirror's Edge Catalyst czy Unravel 1 i 2. Pojawił się również od dawna oczekiwany Command & Conquer Remastered Collection. Zabrakło jednak najpopularniejszych marek firmy takich jak FIFA, The Sims 4, Battlefield oraz Apex Legends, ale zapewne w przyszłości ulegnie to zmianie, bowiem w przypadku darmowego battle royale wydawca przyznał, że są plany udostępnienia gry na platformie konkurenta. Co ciekawe latem pojawi się możliwość zakupienia na Steam subskrypcji EA Access, czyli usługi abonamentowej dostępnej na konsolach, a także Originie oferującej bogatą bibliotekę gier oraz specjalne zniżki. Z okazji dodania nowych gier Steam uruchomił promocję na produkty EA i najmniejsza obniżka wynosi 50 procent a największa nawet 90 procent.

Na Steam dodano kolejne gry od Electronic Arts, które dotychczas dostępne były na Originie.

Cóż, bez wątpienia jest to dla społeczności bardzo dobra decyzja zaś nieco dziwna, jeśli chodzi o Electronic Arts, które postanowiło nawiązać współpracę z rynkowym rywalem. W przypadku usługi EA Access należy uiszczać opłatę w wysokości 14,99 złotych miesięcznie lub zapłacić za całoroczny dostęp kwotę 79,99 zł. Oprócz tego na Origin dostępna jest także oferta Premier zawierająca najnowsze gry, aczkolwiek w tym przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem 59,90 zł co 30 dni bądź 419,90 złotych rocznie. Chociaż pandemia koronawirusa doprowadziła do anulowania wielu ważnych wydarzeń np. targów E3 2020, to nie przeszkodziło deweloperom zaplanować własnych konferencji w internecie. Do tego grona zalicza się też Electronic Arts. Już 19 czerwca 2020 roku o godzinie 1:00 czasu polskiego odbędzie się event EA Play Live 2020.

Zapewne podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie zostanie przygotowane z mniejszą pompą. Spodziewamy się wówczas prezentacji, chociażby FIFY 21, nowego Need for Speeda i czegoś związanego z The Sims. Oczywiście zobaczymy czym jeszcze zaskoczy nas Electronic Arts. Do wirtualnego świata przeniesiono też Gamescom 2020, który będzie miał miejsce w dniach 27-30 sierpnia. Sam program będzie dopasowany do wymagań sieciowych z kolei zebrani przed ekranami monitorów gracze obejrzą m.in. Opening Night Live prowadzony przez Geoffa Keighleya gdzie zostaną zapowiedziane najważniejsze tegoroczne premiery. Oprócz tego nie zabraknie serii wywiadów z twórcami, prezentacji najnowszych produkcji niezależnych oraz codziennych informacji związanych z Gamescom 2020.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts udostępnia spory zestaw gier na Steam

 0