Electronic Arts znów zwalania. Tym razem zespół związany z grą Apex Legends

Electronic Arts znów zwalania. Tym razem zespół związany z grą Apex Legends

Zwolnienia w branży gier, anulowane projekty czy zamknięte studia deweloperskie to smutny obraz obecnej rzeczywistości. Kryzys rozpoczął się już jakiś czas temu i trwa nadal, a ostatnio ponownie dotarł do Electronic Arts i ekipy związanej z grą Apex Legends.

EA postanowiło rozwiązać zespół ds. kontroli jakości Apex Legends działający w Wielkiej Brytanii, co jak początkowo wskazywano miało wpłynąć na 50 pracowników. Teraz jednak precyzuje się, iż chodzi o 40 osób, które zostają zwolnione z firmy. Według źródeł serwisu Insider-Gaming zaznajomionych z kulisami redukcji etatów, wczoraj pracownicy zostali wezwani na wideokonferencję na platformie Zoom. Na tym spotkaniu poinformowano ich, że zawarte z nimi umowy nie będą przedłużone.

EA rozwiązało zespół ds. kontroli jakości Apex Legends, który działał w UK. Z firmą pożegnało się około 40 ludzi. To kolejna redukcja etatów w Electronic Arts.

Co ciekawe menedżerowie i kierownicy nie posiadali wiedzy o planach Electronic Arts, z kolei sami zainteresowani, których obejmują zwolnienia byli równie mocno zaskoczeni. Za kontrolę jakości Apex Legends od sezonu 16 odpowiadał brytyjski zespół, powstały w 2022 roku.

W trakcie rozmowy powiedziano, że decyzja o nieprzedłużeniu kontraktów nie wynika z wyników zespołu, ale z „restrukturyzacji biznesu”. Źródła podają, iż ekipa spisała się dobrze i osiągnęła wszystkie wewnętrzne cele. Cóż nie wiadomo czy kontrola jakości produkcji zostanie przekazana do innego zespołu, chociaż należy założyć, że tak właśnie będzie, bowiem ktoś musi kontrolować stan Apexa.

Osoby dotknięte tymi zwolnieniami próbują teraz szukać pracy, ponieważ niektóre umowy wygasają w ciągu kilku tygodni. Nic nie wskazuje na to, by obecna redukcja etatów była powiązana z falą redukcji etatów, która miała miejsce w EA pod koniec lutego 2024 r. Wówczas z pracą pożegnało się 670 ludzi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts znów zwalania. Tym razem zespół związany z grą Apex Legends

 0