ELEX 2 oficjalnie. Twórcy Gothica kontynuują postapokaliptyczne RPG w klimacie sci-fi

ELEX 2 oficjalnie. Twórcy Gothica kontynuują postapokaliptyczne RPG w klimacie sci-fi

W 2017 roku Piranha Bytes wydała swoją ostatnią (i zdaniem wielu najlepszą, choć jako fan Gothica mocno bym z tym polemizował) do tej pory grę, ELEX, stanowiącą mieszankę Sci-Fi i postapokaliptycznego klimatu. Teraz w ramach targów E3 2021, THQ Nordic oficjalnie ogłosiło ELEX 2, czyli pełnoprawną kontynuację, która rozgrywać będzie się lata po wydarzeniach z oryginalnej gry. Zwiastun zapowiadający ELEX 2, w którym nasz bohater pokonuje licznych demonicznych wrogów w tle metalowej muzyki, może klimatem kojarzyć się z Doomem, ale na pewno pod względem rozgrywki (w szczególności jej tempa) oba te tytuły będzie dzielić przepaść, tym bardziej, że ELEX 2 będzie RPG, a nie shooterem. Poza tym twórcy ponownie sięgną po swój autorski silnik, co raczej nie jest najlepszą wiadomością, gdyż ten słynie z drętwych animacji i nierównej oprawy graficznej.

THQ Nordic oficjalnie ogłosiło ELEX 2, czyli pełnoprawną kontynuację RPG z 2017 roku od twórców Gothica. 

Oficjalny opis sequela zawiera kilka dodatkowych informacji na temat tego, czego się spodziewać: „Planeta Magalan przeżyła kilka raczej spokojnych lat po Wydarzeniach ELEX I: stare frakcje zostały pokonane, pojawiły się nowe. Próby Berserków, aby się odrodzić i terraformować ziemie, zaczęły przynosić owoce. Po pokonaniu Hybrydy Albowie nie są już zagrożeniem. Jednak nasz bohater – Jax – powraca z wiedzą o nowym zagrożeniu, które rzuca cień na Magalan. Do Jaxa należy zjednoczenie tych różnych frakcji, aby razem stawić czoła ciemności”. Piranha Bytes chwali się, że ich nowa gra pozwoli na odkrywanie planety Magalan z bezprecedensową swobodą, dzięki plecakowi odrzutowemu, który pozwala szybko się przemieszczać, a nawet latać i toczyć walki w powietrzu.

Guardians of the Galaxy od twórców Deus Ex już w październiku

Co więcej, w ELEX 2 będziemy wchodzić w interakcję z żyjącym światem, pełnym interesujących postaci, które zapamiętają, co zrobiłeś i odpowiednio zareagują (mogą do nas dołączyć, opuścić nas lub nawet zginąć, co ma wpływ na przebieg historii). Twórcy obiecują ponadto poprawiony system sterowania, który przełożyć ma się na lepszą walkę w zwarciu i na odległość. Karta Steam ELEX 2 sugeruje, że premiera gry nastąpi jeszcze w tym roku i co więcej, tytuł otrzyma polską wersję językową. Gra ukaże się na PlayStation 5, Xboxy Series X/S, PlayStation 4, Xboxy One oraz PC. Fani oryginału i Gothica powinna mieć ten tytuł na celowniku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ELEX 2 oficjalnie. Twórcy Gothica kontynuują postapokaliptyczne RPG w klimacie sci-fi

 0