Elgato prezentuje Facecam Pro, kamerę internetową rejestrującą obraz w 4K i 60 klatkach

Elgato prezentuje Facecam Pro, kamerę internetową rejestrującą obraz w 4K i 60 klatkach

Firma Elgato zaprezentowała Facecam Pro — kamerę internetową rejestrującą obraz w jakości 4K i 60 klatkach na sekundę. Urządzenie działa w trybie plug and play oraz ma matrycę Sony.

Kamera Facecam Pro posiada studyjnej jakości obiektyw Elgato z autofokusem f/2,0 21 mm, który umożliwia też ręczne ustawianie ostrości w zakresie od 10 cm do nieskończoności. Pole widzenia wynosi do 90°. Na pokładzie znajdziemy ponadto matrycę o dużej powierzchni 1/1,8" SONY STARVIS. Wewnątrz Facecam Pro umieszczono procesor sygnału Elgato do kodowania i transmisji strumieniowej wideo z jakością 4K60, za pośrednictwem USB 3.0. Nawet podczas korzystania z aplikacji, które nie obsługują wejścia wideo 4K60, chip zastosuje zaawansowany algorytm, który zmienia wideo 4K60 w 1080p60, aby można było nadawać strumieniowo wideo Full HD.

Firma Elgato zaprezentowała Facecam Pro — kamerę internetową rejestrującą obraz z jakością 4K i 60 klatkami na sekundę.

"Zeszłoroczna premiera Facecam była naszym pierwszym krokiem w promowaniu technologii i wydajności kamer internetowych. Facecam Pro to już prawdziwy skok. Nie zamierzaliśmy konstruować kolejnej kamery internetowej. Zamiast tego postanowiliśmy opracować innowacyjną, najnowocześniejszą kamerę łączącą się w trybie plug and play i oferującą niesamowitą jakość wideo. Ta kamera internetowa wraz z pozostałymi produktami — EpocCam, Cam Link 4K, Cam Link Pro i Facecam — składa się na fantastyczną ofertę rozwiązań dla twórców treści, pracowników zdalnych, a nawet profesjonalnych dziennikarzy" — mówi Julian Fest, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Elgato.

Matryca Sony

Camera Hub — to oprogramowanie umożliwia kontrolę ustawień typowych dla lustrzanek cyfrowych, takich jak pole widzenia, ekspozycja czy balans bieli. Kinowe efekty panoramowania, przechylania i zoomu można stosować bez pikselizacji dzięki wydajnej matrycy Facecam Pro oraz procesorowi sygnału, zaś twórcy dysponujący kartą graficzną GeForce RTX mogą korzystać z integracji z NVIDIA Broadcast i takich efektów wykorzystujących sztuczną inteligencję jak zamiana czy kinowe rozmycie tła. Ustawienia z Camera Hub można jednym kliknięciem zapisać w kamerze Facecam Pro, aby błyskawicznie je przywołać po ponownym uruchomieniu czy zmianie komputera. Program działa także na Steam Deck.

Facecam Pro ma solidne mocowanie do monitora ze standardowym w branży gwintem ¼ cala. Dzięki temu kamerę da radę przymocować do Elgato Multi Mount lub dowolnego kompatybilnego statywu. W komplecie znajduje się też przewód USB-C/USB-C umożliwiający natychmiastowe podłączenie kamery. Kamera internetowa Elgato Facecam Pro jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR. Sprzęt objęto dwuletnią gwarancją producenta. Urządzenie kosztuje 1679 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elgato prezentuje Facecam Pro, kamerę internetową rejestrującą obraz w 4K i 60 klatkach

 0