Elgato prezentuje kartę Cam Link Pro

Elgato prezentuje kartę Cam Link Pro

Elgato zaprezentowało Cam Link Pro, czyli kartę PCIe do nagrywania z mikserem wideo. Wyposażono ją w cztery wejścia HDMI umożliwiające streaming lub nagrywanie wideo z jakością 4K lub 1080p60 Full HD z lustrzanek cyfrowych, laptopów, tabletów i wszelkich innych źródeł czystego sygnału HDMI. Cam Link Pro ułatwi produkcję twórcom materiałów cyfrowych i profesjonalistom wchodzącym w interakcję z odbiorcami online, umożliwiając prowadzenie transmisji, telekonferencji czy nauczania na żywo, a także łatwiejszy montaż materiałów. Cam Link Pro można podłączyć do czterech kamer, w tym lustrzanek cyfrowych, kamer wideo i kamer sportowych. Co więcej, istnieje szansa dodania multimediów z innych podłączonych źródeł HDMI, takich jak laptopy czy tablety.

Elgato zaprezentowało urządzenie Cam Link Pro, czyli kartę PCIe do nagrywania z mikserem wideo.

Elgato prezentuje kartę Cam Link Pro

Dzięki czterem wejściom HDMI w Cam Link Pro oraz wbudowanej technologii Multiview można tworzyć materiały z wykorzystaniem nawet do kilku urządzeń z HDMI jednocześnie. Co więcej, oprogramowanie Elgato 4K Capture Utility umożliwia stosowanie różnych intuicyjnych układów widoków Multiview - obraz w obrazie czy jeden obok drugiego – które można przełączać za pomocą pojedynczego kliknięcia na bieżąco podczas transmisji i prezentacji. Za sprawą obsługi różnych aplikacji do produkcji na żywo i telekonferencji, w tym m.in. OBS Studio, vMIX, Zoom, Slack i Microsoft Teams, sprzęt umożliwia rozszerzenie standardowych funkcji wideokonferencyjnych o trzy dodatkowe kamery podczas rozmów wideo czy zajęć online. W zależności od używanego sprzętu twórcy mogą rejestrować obraz kamerami pod różnymi kątami oraz stosować odmienne obiektywy do nagrywania ujęć szerokokątnych, bocznych lub w zbliżeniu.

Cam Link Pro posiada pełną integrację z urządzeniami z rodziny Elgato Stream Deck, które umożliwiają niezwykle szybki i bezpośredni dostęp do różnych funkcji nowego Cam Linka. Jednym naciśnięciem klawisza można przełączać kamery i układy widoków Multiview, aby bezproblemowo sterować sygnałem emitowanym na żywo przez kamery. Elgato Cam Link Pro jest już dostępny w sprzedaży w europejskim sklepie Corsair oraz w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów za cenę 349,99 euro. Cam Link Pro jest objęty dwuletnią gwarancją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elgato prezentuje kartę Cam Link Pro

 0