Elon Musk grozi zakazaniem iPhone'ów w swoich firmach. To zagrożenie bezpieczeństwa

Elon Musk grozi zakazaniem iPhone'ów w swoich firmach. To zagrożenie bezpieczeństwa

W poniedziałek Apple zaprezentowało kilka ważnych nowości związanych ze sztuczną inteligencją (AI) podczas sesji inaugurującej coroczne wydarzenie dla programistów – Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024. Ujawnione nowości nie wszystkim jednak przypadły do gustu.

Wydarzenie otworzył dyrektor generalny Tim Cook, który zapowiedział, że aktualizacje dotyczące AI zostaną ogłoszone pod koniec konferencji. W segmencie poświęconym sztucznej inteligencji Cook przedstawił nową nazwę - Apple Intelligence, która będzie oznaczać integrację generatywnej sztucznej inteligencji z urządzeniami firmy z Cupertino. Jedną z najważniejszych zmian jest rozszerzenie swojego ekosystemu AI o narzędzia innych firm, w tym integrację z ChatGPT od OpenAI. Bezpłatni użytkownicy będą mogli korzystać z ChatGPT bez konieczności logowania się, a płatni użytkownicy będą mieli możliwość połączenia swoich kont z platformą. Funkcje ChatGPT będą dostępne na urządzeniach Apple.

AI to już nie jest artificial intelligence, ale Apple Intelligence ;)

ChatGPT zostanie zintegrowany z Siri oraz narzędziami do pisania na platformach Apple. Dodatkowo, będzie wspierać możliwości przetwarzania obrazów i dokumentów w zintegrowanych aplikacjach. Modele GPT AI zapewnią multimodalne możliwości LLM dla większości funkcji AI ogłoszonych w ramach Apple Intelligence. Zmiany te są jednak poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa informacji. Wielokrotnie już słyszeliśmy, że w siedzibach wielu firm i organizacji zakazano używania ChatGPT w obawie przed wyciekiem danych. Chatbot uczy się na podstawie dostarczanych mu informacji, które mogą następnie zostać ujawnione.

Obawy te podziela Elon Musk, który zapowiedział, że jeśli ChatGPT zostanie zintegrowany na poziomie systemu operacyjnego iOS, to pracownicy będą mieli zakaz używania iPhone'ów na terenie jego firm. Co więcej, goście będą musieli pozostawiać smartfony zaraz po wejściu do budynku.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk grozi zakazaniem iPhone'ów w swoich firmach. To zagrożenie bezpieczeństwa

 0