Elon Musk nie ma wyjścia. Wszystkie Tesle z USA muszą być poprawione

Elon Musk nie ma wyjścia. Wszystkie Tesle z USA muszą być poprawione

Tesla obejmie akcją serwisową prawie każdy samochód sprzedawany w USA z powodu problemów z nieczytelnymi kontrolkami na desce rozdzielczej. Dotyczy to ponad 2 milionów pojazdów i jest kolejnym etapem masowych aktualizacji, które objęły praktycznie każdy model Tesli sprzedawany w Chinach. To niepokojący początek 2024 roku dla producenta pojazdów elektrycznych.

Według doniesień Automotive News, najnowsza akcja wynika z problemów z czcionką na niektórych lampkach ostrzegawczych na desce rozdzielczej. Czcionka okazała się zbyt mała, co wpłynęło na czytelność komunikatów. Tesla postanowiła podjąć natychmiastowe działania, aby rozwiązać tę kwestię, zwracając uwagę na bezpieczeństwa dla kierowców. Nie jest to jednak akcja dobrowolna, a wymuszona przez Aamerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. "Najnowsze akcja obejmuje pojazdy różnych modeli Tesli, w tym Model S, Model X, Model 3 na lata 2017–2023, Model Y i pojazdy Cybertruck 2024. Lampki ostrzegawcze o mniejszym rozmiarze czcionki mogą utrudniać odczytanie najważniejszych informacji dotyczących bezpieczeństwa na desce rozdzielczej, zwiększając ryzyko wypadku” - stwierdza urząd.

Wymagana przez urzędników aktualizacja jest pierwszą masową akcją serwisową nowego Cybertrucka. Niestety Tesla nie podaje ile sztuk ciężarówki dostarczono do klientów.

Czcionka, o której mowa, służy do oznaczania kluczowych elementów sterujących w samochodach Tesli, takich jak hamulec, hamulec postojowy i ABS itp. Zgodnie z informacjami National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), tekst używany na deskach rozdzielczych pojazdów Tesli nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących rozmiaru czcionki, który wynosi 3,2 mm (1/8 cala), co utrudnia jego odczytanie. Taka sytuacja zwiększa ryzyko popełnienia błędów lub wypadków drogowych.

Aby rozwiązać ten problem, nie będzie potrzebna skomplikowana procedura wymagająca demontażu deski rozdzielczej czy instalacji nowego wyposażenia. Tesla opracowała aktualizację oprogramowania, która ma na celu dostosowanie czcionki do wymogów prawnych. Zgodnie z doniesieniami Automotive News, łatka ta została już wdrożona w dotkniętych pojazdach. Aktualizacja oprogramowania została udostępniona właścicielom Tesli bezpłatnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk nie ma wyjścia. Wszystkie Tesle z USA muszą być poprawione

 0