Elon Musk opublikuje część kodu źródłowego Twittera. Miliarder ujawni działanie ważnej funkcji

Elon Musk opublikuje część kodu źródłowego Twittera. Miliarder ujawni działanie ważnej funkcji

Algorytmy polecania postów w mediach społecznościowych są najczęściej tajemnicą danej firmy.Jednakże, w przypadku Twittera, planowane udostępnienie kodu źródłowego tego często omawianego elementu, powinno rzucić nieco więcej światła na sposób ich działania.

Ostatnio sieci społecznościowe zostały skrytykowane za brak przejrzystości w wyświetlaniu postów użytkowników innym. Wiele osób zastanawia się, dlaczego niektóre posty osób obserwowanych są ignorowane, a z kolei promowane są posty stron, które nie są obserwowane. Czy w ten sposób sieci społecznościowe próbują manipulować swoimi użytkownikami? Prawdopodobnie znamy odpowiedź na te pytania, ale nikt dokładnie nie wie, jak działają te algorytmy rekomendacji treści. Elon Musk, który niedawno wywołał kontrowersje, ponieważ jego tweet był mniej widoczny niż podobny tweet Joe Bidena, chciałby rzucić na to więcej światła. Miliarder podobno zmienił ustawienia algorytmu, aby faworyzować swoje treści.

Planowane jest udostępnienie kodów źródłowych algorytmu rekomendacji Twittera, co może przyczynić się do zwiększenia przejrzystości w tym obszarze.

Twitter ogłosił, że zamierza opublikować kody źródłowe algorytmu rekomendującego tweetów 31 marca. Elon Musk skomentował tę decyzję, mówiąc że algorytm jest bardzo złożony i nawet wewnętrznie nie jest w pełni zrozumiały, a ludzie mogą odkryć w nim wiele błędów i nonsensów.  „Nasz „algorytm” jest zbyt złożony i nie do końca zrozumiały wewnętrznie. Ludzie odkryją wiele głupich rzeczy, ale naprawimy problemy, gdy tylko zostaną znalezione!” – dodał w wątku tweetów.  Wciąż trwają prace, ale budujemy „uproszczone podejście”, aby udostępniać bardziej przekonujące tweety. „To również będzie open source” - powiedział dalej Musk. Udostępnienie kodu źródłowego będzie na początku niezwykle "krępujące", ale zdaniem Muska powinno szybko podnieść jakość rekomendacji. 

Musk uważa, że publikacja kodów źródłowych będzie dla Twittera bardzo wstydliwa, ale pozwoli na znalezienie i naprawienie błędów, a tym samym poprawi jakość rekomendacji. Musk wierzy również, że ten krok zbuduje większe zaufanie wśród opinii publicznej. „Co najważniejsze, mamy nadzieję, że zdobędziemy wasze zaufanie” – powiedział.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk opublikuje część kodu źródłowego Twittera. Miliarder ujawni działanie ważnej funkcji

 0