Elon Musk oskarża pracownika o sabotaż w fabryce Tesli

Elon Musk oskarża pracownika o sabotaż w fabryce Tesli

Elon Musk, CEO Tesli oskarżył jednego ze swoich pracowników o rozległe i bardzo szkodliwe sabotowanie operacji firmy, co może być wyjaśnieniem problemów Tesli przy produkcji Modelu 3.

Elon Musk, CEO Tesli oskarżył jednego ze swoich pracowników o rozległe i bardzo szkodliwe sabotowanie operacji firmy, co wynika z wewnętrznej wiadomości email rozesłanej do zatrudnionych. W wiadomości do załogi, Musk napisał, że pracownik ten dokonał bezpośrednich zmian w kodzie systemów produkcyjnych firmy, jak również dokonał eksportu ogromnej ilości danych Tesli do zewnętrznych, póki co nieokreślonych odbiorców. Według rozesłanej wiadomości, przyłapany pracownik przyznał, że był mocno rozczarowany brakiem awansu. Jednakże Elon Musk sugeruje, że w kwestii sabotażu możliwa była współpraca z inwestorami oraz firmami z przemysłu petrochemicznego i samochodowego, które określił jak te, które "nie zawsze zachowują się super miło". Przy okazji firm produkujących tradycyjne auta Musk przypomniał swoim pracownikom, że w związku ujawnieniem oszustw producentów w kwestii testów emisji spalin, możliwe, że firmy te szukają możliwości oszustwa na innej płaszczyźnie.

Problemy produkcyjne i pożary - najprawdopodobniej to wszystko było celowym działaniem

Elon Musk

Musk wysłał również inną wiadomość do pracowników firmy, która tym razem związana byłą z ostatnim pożarem (najprawdopodobniej już piątym w ostatnim czasie), którego przyczyn również upatruje się w celowym działaniu jednego z pracowników. Przypominamy, że w 2016 roku dopatrywano się próby sabotażu również w drugiej firmie Muska - SpaceX. Jedna z rakiet eksplodowała wtedy zaraz po zatankowaniu, a jeszcze przed testem silników. Elon Musk był ostatnio mocno krytykowany za problemy w fabryce Tesli, odbijające się na produkcji Modelu 3. Może się jednak okazać, że wszelkie oskarżenia były niezasadne i niesprawiedliwe, jeśli faktycznie problemy te były wywołane sabotażem. Póki co nie ma oficjalnego stanowiska Elona Muska w tej sprawie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk oskarża pracownika o sabotaż w fabryce Tesli

 0