Elon Musk poprosił Nvidię o nadanie priorytetu dostawom GPU do X

Elon Musk poprosił Nvidię o nadanie priorytetu dostawom GPU do X

W e-mailach krążących po firmie NVIDIA pojawiła się informacja, że Elon Musk poprosił o nadanie priorytetu dostawom procesorów dla X (dawniej Twitter), kosztem Tesli.

W grudniowej notatce firmy NVIDIA, opublikowanej przez CNBC, Musk poprosił o przekierowanie dostaw procesorów graficznych, które były przeznaczone dla Tesli, do platformy X. Decyzja ta wzbudziła obawy, że Musk może nie wypełniać swoich obowiązków powierniczych wobec akcjonariuszy Tesli, szczególnie w kontekście rosnących zapotrzebowań na technologię dla obu jego firm.

Prosty fakt, że Elon może poprosić Nvidię o priorytetowe traktowanie dostaw do jego innych prywatnych firm, a nie do Tesli, pokazuje, że konflikty interesów są realne.

elon musk

Nowy raport CNBC ujawnia, że CEO Tesli i SpaceX skierował prośbę do NVIDIA, aby dostawy procesorów graficznych dla X miały pierwszeństwo nad dostawami dla Tesli. Elon nadał priorytet wdrożeniu klastra GPU X H100 w X zamiast w Tesli, przekierowując zamiast tego 12 tys. dostarczonych procesorów graficznych H100 pierwotnie przeznaczonych dla Tesli do X. W zamian oryginalne zamówienia X na 12 tys. H100 zaplanowane na styczeń i czerwiec zostaną przekierowane do Tesli.

Krótko po tym e-mailu Musk powiedział, że Tesla wyda w tym roku około 10 miliardów dolarów na moc obliczeniową do szkolenia swojej sztucznej inteligencji.

W nowym raporcie zwrócono również uwagę na nowszą wiadomość e-mail od Nvidii, w której stwierdzono, że oświadczenie Muska „jest sprzeczne z rezerwacjami i prognozami na rok 2025”. 

Inne e-maile Nvidii uzyskane przez CNBC również odwołują się do faktu, że Musk próbuje zabezpieczyć procesory graficzne dla projektu xAI mającego na celu budowę „największego klastra na świecie”, którego uruchomienie online planowane jest na czerwiec. Elon skomentował te doniesienia, twierdząc, że Tesla nie była gotowa do odbioru dostawy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk poprosił Nvidię o nadanie priorytetu dostawom GPU do X

 0