Elon Musk szuka inżynierów AI dla Tesli - 6-cyfrowe wynagrodzenia pomimo masowych zwolnień

Elon Musk szuka inżynierów AI dla Tesli - 6-cyfrowe wynagrodzenia pomimo masowych zwolnień

Tesla opublikowała nowy zbiór ofert pracy, który odzwierciedla rosnące skupienie dyrektora generalnego Elona Muska na sztucznej inteligencji, nawet kosztem innych kluczowych grup, takich jak 500-osobowy zespół Supercharger.

Tesla poszukuje pracowników na wiele stanowisk związanych z AI, oferując sześciocyfrowe wynagrodzenia sięgające 360 000 dolarów plus świadczenia. W zeszłym miesiącu Musk ogłosił plany zwolnienia 10% siły roboczej firmy, co oznaczało redukcję około 14 000 miejsc pracy, w związku ze słabymi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał. W ramach tych cięć szybko zlikwidowano 500-osobowy zespół odpowiedzialny za popularną sieć Superchargerów Tesli. Część zaoszczędzonych środków zostanie przeznaczona na rozwój sztucznej inteligencji i autonomicznych technologii. Na stronie Tesli znajduje się obecnie około 20 nowych ofert pracy dla inżynierów, w tym dwa staże, wszystkie zlokalizowane w Palo Alto w Kalifornii. Tytuły stanowisk obejmują autonomiczną jazdę, narzędzia AI, komputerowe widzenie 3D, infrastrukturę AI i symulacje.

Nowe rekrutacje mają na celu wzmocnienie zespołów pracujących nad technologiami przyszłości, które Elon Musk uważa za kluczowe dla dalszego rozwoju Tesli.

Opisy stanowisk związanych z AI w Tesli często odwołują się do Autopilota, technologii autonomicznego prowadzenia, za pomocą takich zwrotów jak: „Budowanie solidnej infrastruktury AI w celu szkolenia i dostrajania sieci dla Autopilota i Optimusa w dużych klastrach GPU” oraz „Projektowanie i wdrażanie przetwarzania danych na dużą skalę, które obsługują różnorodny zestaw danych związanych z autopilotem.” Tesla nie tylko intensywnie inwestuje w sztuczną inteligencję, ale także zatrudnia techników pojazdów do „programu rozwoju produkcji”.

W ostatnich miesiącach Tesla wzmocniła swoje wysiłki, aby zachęcić więcej kierowców do zakupu miesięcznej subskrypcji Autopilota. W kwietniu firma obniżyła ceny autopilota, teraz oferując 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla kwalifikujących się pojazdów i wymagając od nowych właścicieli obejrzenia wersji demonstracyjnej technologii przed odbiorem pojazdów.

Nowe rekrutacje mają na celu wzmocnienie zespołów pracujących nad technologiami przyszłości, które Elon Musk uważa za kluczowe dla dalszego rozwoju Tesli.

Tesla planuje zaprezentować swoją nową autonomiczną taksówkę, Cybercab, już 8 sierpnia. Jednak nie jest jeszcze jasne, kiedy te robotaxi pojawią się na ulicach, ponieważ amerykańskie organy regulacyjne nasilają dochodzenia dotyczące roli autopilota w kilku śmiertelnych wypadkach.

W obliczu rosnącej presji regulacyjnej w USA, Tesla nawiązała współpracę z chińskim gigantem technologicznym Baidu, aby zaoferować wersję swojego systemu autopilota Full Self-Drive (FSD) na chińskim rynku. Jak donosi Reuters, Elon Musk planuje zbierać dane dotyczące jazdy autonomicznej od chińskich kierowców i rozważa założenie centrum danych w Chinach. Decyzja o współpracy z Baidu ma na celu zapewnienie Tesli dostępu do chińskiego rynku, a także wsparcie w rozwoju technologii jazdy autonomicznej w warunkach miejskich w Chinach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk szuka inżynierów AI dla Tesli - 6-cyfrowe wynagrodzenia pomimo masowych zwolnień

 0