Elon Musk: ujawnienie cenzury Huntera Bidena na Twitterze jest „konieczne”

Elon Musk: ujawnienie cenzury Huntera Bidena na Twitterze jest „konieczne”

Elon Musk powiedział, że upubliczni „wszystkie wewnętrzne dyskusje” na Twitterze , które doprowadziły do wyciszenia historii laptopa Huntera Bidena opublikowanej przez New York Post w październiku 2020 r.

Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Podnieście rękę, jeśli uważacie, że @ElonMusk powinien upublicznić wszystkie wewnętrzne dyskusje na temat decyzji o ocenzurowaniu historii @NYPost o laptopie Huntera Bidena przed wyborami w 2020 r. w interesie przejrzystości”.  Musk odpowiedział: „Jest to konieczne, aby przywrócić zaufanie publiczne”.

Elon Musk zapowiedział, że opublikuje wewnętrzne informacje na temat cenzury historii laptopa Huntera Bidena, aby przywrócić zaufanie na platformie.

Historia New York Post została oparta na dokumentach odzyskanych z laptopa, który Hunter zostawił w serwisie. The Post zasugerował, że Joe Biden wykorzystał swoje wpływy, gdy był wiceprezydentem, między innymi do zabezpieczenia transakcji biznesowych w Chinach i na Ukrainie dla swojego syna. Artykuł został opublikowany 14 października 2020 roku, na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi. Kiedy został udostępniony na Twitterze, został oznaczony jako „potencjalnie szkodliwy”. Platforma zablokowała również treść, gdy użytkownicy próbowali ją udostępnić.

Od tego czasu historia została zweryfikowana przez główne media, w tym New York Times .  Obecnemu prezydentowi zarzucano, że przetrzymywał 1 miliard dolarów w funduszach dla Ukrainy do czasu zwolnienia prokuratora, który prowadził śledztwo w sprawie giganta energetycznego Burisma, w którego zarządzie zasiadał jego syn.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk: ujawnienie cenzury Huntera Bidena na Twitterze jest „konieczne”

 0