Elon Musk wyprzedza Jeffa Bezosa i staje się najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk wyprzedza Jeffa Bezosa i staje się najbogatszym człowiekiem na świecie

Wydawało się, że pozycja Jeffa Bezosa, założyciela Amazonu, jako najbogatszego człowieka na świecie jest niezagrożona, tymczasem dość niespodziewanie w rankingu najbogatszych ludzi na Ziemi pojawił się nowy lider. Jest nim Elon Musk, czyli amerykański przedsiębiorca i filantrop, a przede wszystkim założyciel lub współzałożyciel takich przedsiębiorstw jak PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink czy Boring Company. Bezos był na szczycie (lub prawie na szczycie, gdyż chwilami wyprzedał go jeszcze Bill Gates) od kilku lat, a większość jego majątku pochodzi po prostu z udziałów w Amazonie. W międzyczasie Musk odnotował znaczny wzrost wartości netto w ciągu ostatniego roku z powodu gwałtownego wzrostu wartości akcji Tesli.

Dość niespodziewanie w rankingu najbogatszych ludzi na Ziemi pojawił się nowy lider. Jest nim Elon Musk.

Co ciekawe, jeszcze na początku 2020 roku majątek Muska wart był ok. 27 miliardów dolarów, co oznaczało, że ledwie mieścił się do pierwszej 50 najbogatszych ludzi na świecie. Co więcej, jak podkreśla CNBC, Musk w ciągu roku zyskał więcej niż wynosi cały majątek Billa Gatesa. Skąd więc tak duży skok? Przede wszystkim z gwałtownego wzrostu cen akcji firmy Tesla. Rok temu cena akcji tego producenta aut wynosiła 93,81 USD, a dziś sprzedawane są one po 807,09 USD i notują duże dzienne wzrosty. Wystarczyło to, by zepchnąć Bezosa z tronu i przejąć koronę, przynajmniej według Bloomberga i jego Indeksu Miliarderów, który jest rankingiem 500 najbogatszych ludzi na świecie. Jak podaje agencja, wartość netto majątku Muska wynosi obecnie 188,5 mld USD.   

 

Elon Musk skomentował swoje najnowsze osiągnięcie za pośrednictwem Twittera, gdzie napisał „Jak dziwnie”, a następnie dodał „Cóż, wracam do roboty..”. W 2018 roku przedsiębiorca twierdził, że mniej więcej połowa jego pieniędzy została przeznaczona na rozwiązanie problemów na Ziemi, a reszta zostanie wykorzystana na zbudowanie samowystarczalnego miasta na Marsie. Zaznaczał wtedy, że ma bardzo mało czasu na rekreację, nie ma jachtów i domów w miejscach urlopowych i innych tego typu dóbr kojarzonych z bogaczami. Musk wydaje się bardzo skoncentrowany na pracy i jak widać przynosi to korzyści. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk wyprzedza Jeffa Bezosa i staje się najbogatszym człowiekiem na świecie

 0