Elon Musk zdradził, że dzięki Neuralink połączy ludzki mózg z komputerem

Elon Musk zdradził, że dzięki Neuralink połączy ludzki mózg z komputerem

O ile wszyscy skupiają się na fakcie, że Elon Musk podczas ostatnio udzielonego wywiadu, w trakcie rozmów sączył whiskey, a nawet palił marihuanę, to mało kto skupił się na jednym z fragmentów wypowiedzi Muska, gdzie stwierdził, że wkrótce zaprezentuje światu swój nowy produkt "Neuralink", który sprawi, że każdy będzie mógł być superczłowiekiem. "Myślę, że będziemy mieli coś ciekawego do zaprezentowania w ciągu najbliższych kilku miesięcy... To coś lepszego niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Najlepszy scenariusz zakłada, efektywne połączenie z AI" - powiedział Musk w programie "Joe Rogan Experience". Elon Musk posiada w swoim ręku wiele firm. Poza najbardziej znanymi jak oczywiście Tesla i SpaceX, Musk prowadzi również firmę o nazwie Neuralink, która według najnowszych zapowiedzi ma dostarczyć technologię zdolną połączyć człowieka z komputerem, dają możliwość osiągnięcia symbiozy ze sztuczną inteligencją.

Trzeba tu jednak stanowczo podkreślić, że zapowiedź Muska o połączeniu ludzkiego mózgu z komputerem nastąpiła przed wypiciem drinka i wypaleniem skręta.

Musk argumentował, że odkąd już właściwie jesteśmy przytwierdzeni do smartfonów, to już teraz jesteśmy cyborgami. Nie jesteśmy jednak tak mądrzy, jak byśmy mogli być, ponieważ droga jaką pokonuje do naszych mózgów informacja uzyskiwana ze smartfonów nie jest tak szybka, jakby mogła być. "To będzie umożliwiać każdemu kto zechce osiągnięcie stanu superczłowieka" - powiedział Musk - "Każdemu kto zechce". Prowadzący program zapytał natychmiast jak bardzo takie cyborgi będą się różnić od zwykłych ludzi i jak bardzo można usprawnić człowieka. "O ile jesteś mądrzejszy ze swoim smartfonem i bez niego? Jesteś dużo mądrzejszy aktualnie" - tłumaczył Musk - "Możesz odpowiedzieć na każde pytanie niemal natychmiast. Zapamiętujesz też bez problemów.

Twój telefon zapamiętuje filmy i obrazy znakomicie. Twój telefon jest rozszerzeniem Ciebie. Już teraz jesteś cyborgiem. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, że już się stali cyborgami. Tu chodzi jedynie o transfer danych. To jest zbyt wolne, bardzo wolne. To tak jakby cienka strużka informacji płynęła pomiędzy biologicznym ja i pomiędzy moim cyfrowym odpowiednikiem. Musimy sprawić, żeby ten strumyk stał się ogromną rzeką, ogromnym interfejsem z ogromną przepustowością". Musk uważa, że taki rodzaj technologii w końcu umożliwi przeniesienie obrazu człowieka do świata cyfrowego i umożliwi życie poza ciałem. "Jeśli biologiczne ciało umrze, będziesz mógł siebie wgrać w nową jednostkę. Dosłownie" - powiedział Musk.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk zdradził, że dzięki Neuralink połączy ludzki mózg z komputerem

 0