ELSA GeForce GTX 1080 Ti SAC – referent po poprawkach

ELSA GeForce GTX 1080 Ti SAC – referent po poprawkach

ELSA, firma produkująca sprzęt komputerowy głównie dla rynków azjatyckich, zaprezentowała dzisiaj autorski model GeForce GTX 1080 Ti. Karta wyróżnia się wyjątkową prostotą konstrukcji.

Przedstawiony GeForce GTX 1080 Ti marki ELSA należy do linii produktowej SAC, która obejmuje głównie konstrukcje oparte na referencyjnym - lub bliskim referencyjnemu - laminacie, ale wyposażone w autorski układ chłodzenia. W przypadku najnowszego modelu sprawa przedstawia się podobnie. Referencyjny projekt płytki drukowanej rozszerzono jedynie o złącze DVI-D oraz czarnego śledzia I/O. Najbardziej zauważalną modyfikacją jest więc użycie własnościowego systemu chłodzenia, zbudowanego z dwóch wentylatorów o średnicy 90 mm, aluminiowego użebrowania i poniklowanych rurek cieplnych. Konfiguracja złącz zasilania jest identyczna jak u referenta, czyli 8+6-pin. Ponadto, nie naruszono żadnego z pozostałych wyjść obrazu - 3x DisplayPort 1.4 HDR, a także 1x HDMI 2.0b.

SAC w portfolio firmy ELSA to linia kart graficznych z referencyjnym laminatem, ale autorskim systemem chłodzenia. Tym razem jest nie inaczej.

Jak przystało na flagowego reprezentanta serii GeForce 10, karta ELSA została oparta o rdzeń graficzny Pascal GP102-350. Rzeczona struktura oferuje 28 aktywnych bloków SM, posiadając w rezultacie 3584 procesory strumieniowe oraz 224 jednostki teksturujące. Liczba rasteryzatorów wynosi 88, natomiast podsystem pamięci składa się z modułów GDDR5X o łącznej pojemności 11 GB, umieszczonych na magistrali o szerokości 352-bit. Innymi słowy: standard. Co prawda nie podano żadnej informacji dotyczącej zegarów, ale można domniemywać, iż prezentowany akcelerator zostanie w jakimś stopniu przetaktowany. Jak twierdzi producent, na sklepową premierę będziemy musieli trochę poczekać. To akurat nic szczególnego, bowiem ELSA przeważnie wydaje swoje produkty z opóźnieniem względem konkurencji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ELSA GeForce GTX 1080 Ti SAC – referent po poprawkach

 0