Embracer Group ogłosił zwolnienie 1400 pracowników. Firma anulowała 29 gier

Embracer Group ogłosił zwolnienie 1400 pracowników. Firma anulowała 29 gier

Jakiś czas temu informowano, że Embracer Group przeprowadził zwolnienia, które dotknęły podległe mu studia deweloperskie, a także anulował kilka gier. Teraz sam zainteresowany potwierdził medialne doniesienia. To jednak nie wszystko.

Embracer Group potwierdził doniesienia o redukcji etatów i zwolnieniu 1400 pracowników, co stanowi 8% łącznej kadry. W czerwcu 2023 roku spółka ogłosiła, że realizuje plan restrukturyzacyjny, który zakłada zamykanie studiów i rezygnację z projektów. Od tego czasu zlikwidowano Volition odpowiedzialne za serię Saints Row Volition i studio Free Radical Design, podczas gdy inne, jak na przykład producent Borderlands, Gearbox, zostały wystawione na sprzedaż.

Embracer Group potwierdził doniesienia o redukcji etatów i zwolnieniu 1400 pracowników, co stanowi 8% łącznej kadry.

Embracer dokonał także zwolnień m.in. w Gearbox Publishing, twórcy Tomb Raider Crystal Dynamics, które odpowiada za markę Tomb Raider, studiu Beamdog przygotowującego remake Knights of the Old Republic oraz studiu Eidos Montreal, które podobno działało nad nową odsłoną Deus Ex, aczkolwiek tytuł wylądował w koszu.

W czwartek firma potwierdziła, że w grudniu 2023 r. zwolniono 483 pracowników. Jeśli dodać do tego 904 pracowników zwolnionych w poprzednim kwartale, całkowita liczba stanowisk pracy zwolnionych w wyniku restrukturyzacji wyniesie 1387.

To jednak nie wszystko, bowiem firma anulowała 29 niezapowiedzianych gier od podległych jej studiów deweloperskich. Dyrektor generalny grupy Lars Wingefors powiedział dzisiaj, że plan restrukturyzacji wkracza w „ostatnią fazę”, ale ostrzegł, że mogą nastąpić kolejne cięcia, ponieważ firma zamierza sprzedać więcej aktywów.

„W ramach programu restrukturyzacji Embracer nadal prowadzi kilka większych, ustrukturyzowanych procesów zbycia, które mogą wzmocnić nasz bilans i jeszcze bardziej zmniejszyć nakłady inwestycyjne” – powiedział Wingefors.

Redukcje etatów w firmach związanych z branżą gier nie stanowią zaskoczenia i dotknęły większość studiów czy wydawnictw. Szkoda jedynie projektów, które mogły odnieść sukces.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Embracer Group ogłosił zwolnienie 1400 pracowników. Firma anulowała 29 gier

 0