Embracer Group zostanie podzielone na trzy podmioty. Firma ujawnia szczegóły

Embracer Group zostanie podzielone na trzy podmioty. Firma ujawnia szczegóły

Embracer Group w ubiegłym roku ogłosił restrukturyzację, w wyniku której na bruk trafiło wielu pracowników, a firma sprzedała niektóre studia deweloperskie oraz marki gier. Taki los spotkał m.in. twórców serii Metro. Na tym nie koniec cięć, ponieważ przedsiębiorstwo dokona podziału na trzy oddzielne podmioty.

Embracer Group zostanie podzielony na trzy części, z których powstaną: Asmodee, Coffee Stain & Friends i Middle-earth Enterprises & Friends. Każdy z tych podmiotów będzie notowany na giełdzie Nasdasq w Sztokholmie jako oddzielna spółka. W ramach procesu separacji Embracer zawarł nową umowę za pośrednictwem Asmodee o wartości 900 mln euro. Grupa twierdzi, że wpływy z tej transakcji „spłacą istniejące zadłużenie i zmniejszą dźwignię finansową w pozostałej Grupie Embracer”.

Embracer Group zostanie podzielony na trzy części, z których powstaną: Asmodee, Coffee Stain & Friends i Middle-earth Enterprises & Friends.

Asmodee będzie nadal działać jako wydawca i dystrybutor gier planszowych, kart kolekcjonerskich oraz cyfrowych gier planszowych, jak również pod jego kontrolą pozostanie 23 studiów będących w całości własnością firmy. Coffee Stain & Friends skoncentruje się na grach na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych, w tym na grach społecznościowych typu free-to-play, grach LiveOps i grach niezależnych/AA”.

Będzie działać w kategorii premium i free-to-play. Za segment premium odpowiadają Coffee Stain, THQ Nordic, Ghost Ship, Tuxedo Labs, Tarsier, Amplifier Game Invest. W liście otwartym dla akcjonariuszy dyrektor generalny Embracer Group Lars Wingefors powiedział, że decyzja o podziale grupy na trzy odrębne byty pomoże pracować przedsiębiorstwu nad różnymi strategiami.

„Nie ma jednego sposobu prowadzenia działalności gospodarczej, ale niektóre modele biznesowe są bardziej podobne do innych” – wyjaśnił. „To samo tyczy się przedsiębiorców. Ambicje mogą być podobne, ale podejście jest inne. Podobieństwa między firmami, które utworzą Asmodee, Coffee Stain & Friends i Middle-earth Enterprises & Friends są uderzające, ale są też różnice, jeśli chodzi o strategie wejścia na rynek i profile biznesowe”.

W ramach restrukturyzacji Embracer zamknął Volition odpowiadające za serię Saints Row, a także Campfire Cabal i studio TimeSplitters Free Radical Design, podczas gdy takie firmy jak Gearbox i Sabre Interactive, zostały sprzedane.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Embracer Group zostanie podzielone na trzy podmioty. Firma ujawnia szczegóły

 0