Emergency SOS - łączność satelitarna w urządzeniach Apple pomogła uratować życie

Emergency SOS - łączność satelitarna w urządzeniach Apple pomogła uratować życie

Wraz z wprowadzeniem na rynek najnowszych iPhone'ów 14 i zegarka Apple Watch Series 8, Apple dostarczyło nową funkcję o nazwie Emergency SOS, która działa przez satelitę. Ta właśnie pomogła uratować życie dziesięciu turystom, którzy zaginęli w Kanionie Ostatniej Szansy w Kalifornii. 

Emergency SOS na ratunek

12 maja zespół poszukiwawczo-ratowniczy Upper Ojai z biura szeryfa hrabstwa Ventura otrzymał sygnał SOS od dziesięciu zaginionych turystów w Kanionie Ostatniej Szansy położonym w górach El Paso w pobliżu Johannesburga w Kalifornii. Wiadomość wysłana przez turystów za pośrednictwem funkcji Emergency SOS od Apple zawierała szczegółowe informacje, że zgubili się i nie mogli znaleźć drogi powrotnej z Kanionu. Ponieważ dane komórkowe nie były dostępne w tym miejscu, jedynym źródłem komunikacji ze służbami ratunkowymi była właśnie satelitarna forma łączności za pomocą Emergency SOS.

Nowa funkcja w urządzeniach Apple pomogła uratować życie dziesięciu turystom, którzy zaginęli w Kanionie Ostatniej Szansy w Kalifornii. 

Kanion

Turyści przekazali wszystkie niezbędne informacje do dyspozytorni szeryfa hrabstwa Venture wraz z lokalizacją i informacją, czy ktoś wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Opiekunowie turystów również zgłosili ich zaginięcie w hrabstwie Ventura, sugerując, że grupa może potrzebować pomocy. W niecałą godzinę wysłano zespół poszukiwawczo-ratowniczy w celu odnalezienia zaginionych turystów. Po czterech godzinach wędrówki w warunkach słabej widoczności i nierównym terenie odnaleziono zaginioną grupę. 

Ekipa ratunkowa zdążyła w samą porę, ponieważ niektórzy turyści nie mieli zapasów żywności i wody na wyprawę. Na szczęście jeden z turystów posiadał urządzenie Apple, którego użył do skontaktowania się ze służbami ratunkowymi przez Emergency SOS, wykorzystując łączność satelitarną. Nie jest to pierwszy raz, kiedy urządzenie Apple pomaga uratować życie i już wcześniej urządzenia firmy pomagały w akcjach ratunkowych. 

Apple stawia na bezpieczeństwo i zdrowie

Choć możemy nigdy nie skorzystać z Emergency SOS, to dobrze wiedzieć, że mamy taką opcję. Zegarki Apple Watch to z kolei bardzo pomocne urządzenia, jeśli chodzi o wykrywanie problemów zdrowotnych i wypadków, o czym również niedawno pisaliśmy

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Emergency SOS - łączność satelitarna w urządzeniach Apple pomogła uratować życie

 0