Emulator PS3 uruchamia gry nawet w 10K. Gry wyglądają rewelacyjnie

Emulator PS3 uruchamia gry nawet w 10K. Gry wyglądają rewelacyjnie

Emulatory oferują graczom możliwość poznania tytułów starszych gier, których żywot zakończył się wraz ze sprzętem, na którym działały w oryginale. Jednak wraz z przejściem na HD i teraz na 4K, stare gry mogą wyglądać lepiej niż oryginał. Widzieliśmy już skalowanie do HD w najnowszych konsolach Nintendo, a teraz emulator konsoli PS3 poszedł o kilka kroków dalej, wprowadzając skalowanie do 10K.

10K jest co prawda poza zasięgiem właściwie każdego gracza (póki co), jednak aktualizacja emulatora oznacza, że 11-letnie produkcje mogą być uruchamiane w 4K w włączonym 16xAA. Większość gier z PlayStation 3 używa rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, choć zdarzały się i jednostkowe przypadki 1920 x 1080. RPCS3 wykorzystuje skalowanie rozdzielczości, by uzyskać maksymalny sygnał wyjściowy 10K. Jednakże, bardziej realistycznie, emulator bez problemu przygotuje sygnał wyjściowy na poziomie 4K (3840 x 2160) podnosząc tym samym znacząco rozdzielczość względem oryginału. 

To wszystko brzmi pięknie w teorii i dość ciężko w to uwierzyć. Na szczęście twórcy RPCS3 przygotowali demonstrację, na której widać jak rewelacyjnie mogą wyglądać gry z PS3. 

Oczywiście, aby korzystać z dobrodziejstw RPCS3 w tak wysokich rozdzielczościach, potrzebny jest mocny PC. Ekipa odpowiedzialna za emulator  twierdzi, że wszystko co potrzeba to dedykowana karta ze wsparciem API Vulkan, jako że większość pracy i tak wykonuje CPU. Karta graficzna pozostaje niewykorzystywana i może w takim razie być użyta do skalowania do 4K. W tym momencie, ciągle wiele pracy przed twórcami RPCS3, jeśli emulator ma się stać prawdziwą alternatywą dla PS3. W chwili obecnej tylko 15% z listy gier na PS3 jest oznaczona jako grywalna. Z drugiej strony 15% z 1438 gier, to nadal całkiem sporo tytułów do sprawdzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Emulator PS3 uruchamia gry nawet w 10K. Gry wyglądają rewelacyjnie

 0