Energizer szykuje smartfon z baterią o pojemności 16000 mAh

Energizer szykuje smartfon z baterią o pojemności 16000 mAh

Energizer to marka kojarzona głównie z baterii, ale firma ma szansę zyskać dużo rozgłosu na rynku smartfonów za sprawą nowego telefonu, który zaprezentowany zostanie w Barcelonie na targach MWC 2018.

Ten nazywa się Power Max P16K Pro i jak wskazuje jego nazwa, ale także specjalizacja producenta, koncentrować będzie się na długim czasie pracy na baterii. Świetne wyniki w tym zakresie gwarantować ma akumulator o rekordowej pojemności 16 000 mAh. Dla porównania, dotychczasowy rekordzista, czyli Oukitel K10, oferuje baterię o pojemności 11 000 mAh, więc Energizer zamierza pobić ten wynik ze sporym zapasem, który przełożyć powinien się na jeszcze dłuższy czas pracy. Ba, Power Max P16K Pro oferuje ok. 5 razy więcej miliamperogodzin od typowych smartfonów, więc w tym zakresie sprzęt Energizera powinien zdeklasować rywali, oferując nawet tydzień pracy bez potrzeby sięgania po ładowarkę.

Energizer Power Max P16K Pro może być odpowiedzią na narzekania na krótki czas pracy smartfonów na jednym ładowaniu

Energizer Power Max P16K Pro

Jeśli zaś chodzi o pozostałą cześć specyfikacji, to Power Max P16K Pro może nie będzie mógł rywalizować pod względem wydajności z flagowcami wyposażanymi w najmocniejsze układy Snapdragon, ale i tak powinien zapewniać solidne osiągi. Urządzenie otrzymać ma bowiem 5,99-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, co oznacza bardzo modne w ostatnim czasie proporcje ekranu 18:9), a jego sercem będzie procesor Helio P25 od MediaTek. Ten wspierany m być przez aż 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane otrzymamy aż 128 GB. Za możliwości fotograficzne odpowiadać będzie podwójny aparat tylny składający się z 13 MP sensora głównego i 5 MP pomocniczego oraz 8 MP kamerka przednia do selfie. Energizer obiecuje także bardzo cienki design, ale przy tak dużym akumulatorze raczej nie należy spodziewać się czegoś smuklejszego niż 10 mm. Power Max P16K Pro zostanie oficjalne zaprezentowany już w niedzielę, 25 lutego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Energizer szykuje smartfon z baterią o pojemności 16000 mAh

 0