Enermax wypuszcza najmniejszy na świecie zasilacz 1200 W

Enermax wypuszcza najmniejszy na świecie zasilacz 1200 W

Enermax przedstawił swoją najnowszą linię zasilaczy Platimax DF, w skład której wchodzą jednostki o mocy od 750, poprzez 850 i 1050 W, aż do 1200 W. Nowa seria otrzymała certyfikat sprawności 80 Plus Platinum i ma w pełni modularne okablowanie. Dodatkową, z pewnością przydatną funkcją, znaną tylko z zasilaczy Enermaxa, jest technologia samoczynnego czyszczenia zasilacza "DFR".

Nowa seria posiada przełącznik D.F, który po aktywowaniu uruchamia funkcję samoczyszczenia, w dowolnym momencie pracy zasilacza. Co więcej, seria ta pracuje w trybie pół-pasywnym, co owocuje absolutną ciszą podczas mniejszych obciążeń. Zasilacze zbudowano w oparciu o projekt PCB, który specjalnie stworzono w celu osiągnięcia jak największej gęstości elementów. Pozwoliło to na uzyskanie małych, kompaktowych rozmiarów. Zasilacz 1200 W ma tylko 160 mm szerokości, przy czym dostępne na rynku jednostki o mocy powyżej 1000 W, są generalnie większe i mają od 180 do 225 mm szerokości. Większe wymiary, to konieczność obudowy z większą ilością dostępnego miejsca, co ogranicza swobodę w doborze obudów. Platimax D.F. 1200 W jest najmniejszy w swojej kategorii.

Zasilacze Enermax znane są z bardzo wysokiej jakości wykonania i stabilności pracy. W naszym kraju są mniej popularne ze względu na wysoką cenę, jednak budując high-endowy zestaw warto dołożyć, do tego często niedocenianego elementu zestawu PC.

W zasilaczach Enermax stosowana jest unikalna technologia DFR. W standardowych zasilaczach, normalnym widokiem jest kurz zbierający się na łopatkach wentylatora. Enermax potrafi zmusić wentylator do chwilowego odwrócenia swoich obrotów w celu redukcji zgromadzonego pyłu. Zamontowany guzik D.F. pozwala na uruchomienie funkcji oczyszczania w dowolnym momencie, nawet podczas normalnej pracy. Cała seria Platimax zaprojektowana została, by pracować w trybie pasywnym do obciążenia wynoszącego 30%~40% całkowitej mocy. Po przekroczeniu tych wartości, uruchamia się automatycznie regulowany wentylator, który przy tak wysokiej sprawności, wciąż pracuje cicho. Cała seria objęta jest 10 letnia gwarancją producenta, co samo w sobie dobrze świadczy o produkcie i producencie, który jest pewien jakości swoich zasilaczy. Niestety tak długa gwarancja jest dostępna tylko w USA i Kanadzie. W krajach europejskich oferowana będzie standardowa 5-letnia gwarancja. Przewidywana cena najmocniejszej jednostki to $269.99.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Enermax wypuszcza najmniejszy na świecie zasilacz 1200 W

 0