Epic Games kupiło studio od Fall Guys

Epic Games kupiło studio od Fall Guys

Epic Games kupiło Tonic Games Group, spółkę-matkę studia odpowiedzialnego za zeszłoroczny hit Fall Guys, czyli Mediatonic. W skład zakupionego kolektywu wchodzi także wydawnictwo Irregular Corporation oraz inne studio, Fortitude Games. „Poza wspólną wizją naszych zespołów widzimy ogromny potencjał w łączeniu sił z firmą Epic” - powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Tonic Games Group, Paul Croft, w wydanym oświadczeniu. „Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie własnych gier, by te mogły być jak najlepsze czy też umożliwienie innym twórcom gier przenoszenie ich treści od zalążka pomysłu do komercyjnego sukcesu, wiemy, że razem będziemy w stanie osiągnąć większe wyżyny”.

Epic Games kupiło Tonic Games Group, spółkę-matkę studia odpowiedzialnego za zeszłoroczny hit Fall Guys, czyli Mediatonic.

Według Epic „rozgrywka w The Fall Guys nie ulegnie zmianie”. Firma planuje nadal inwestować w hitową platformówkę z gatunku Battle Royale. Gra jest obecnie dostępna na PlayStation 4, PS5 i Steam. Fall Guys wyląduje tego lata na Nintendo Switch i Xboxach. Przypuszczać można jednak, że po wykupieniu pojawi się również w sklepie Epic Games Store. W poście na blogu Mediatonic napisał, że ma nadzieję przenieść niektóre funkcje Fortnite i Rocket League do Fall Guys. Obejmują one systemy kont, tryby cross-play i squad vs squad. W przeciwieństwie do tych dwóch pozostałych gier, Fall Guys nie jest darmową grą, przynajmniej na razie. Warto też dodać, że Fall Guys używa już nawet tego samego oprogramowania przeciwdziałającego oszustwom, co Fortnite.

Wiadomość o przejęciu Tonic Games Group przez Epic Games została ogłoszona tego samego dnia, w którym Fall Guys otrzymało pięć nominacji do nagrody BAFTA Games Awards. Gra zadebiutowała w sierpniu zeszłego roku i z miejsca stała się ogromnym hitem. Twórcy ostatnio zapowiedzieli nawet czwarty sezon, który klimatem nawiązywać będzie do klimatu rodem lat 80. (powyżej możecie obejrzeć zwiastun). Od debiutu Fall Guys zespół Mediatonic rozrósł się z 35 do 150 pracowników. Teraz, ze wsparciem takiego giganta jak Epic, spodziewać można się regularnego wydawania kolejnych sezonów i wypuszczania nowej zawartości, tak jak wygląda to w przypadku Fortnite’a.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games kupiło studio od Fall Guys

 0