Epic Games potwierdza: Hity z PlayStation trafią na PC

Epic Games potwierdza: Hity z PlayStation trafią na PC

Niedawno szef Epic Games wyznał, że jego zdaniem Steam można pokonać nie tylko odpowiednimi funkcjami dostępnego launchera, ale przede wszystkim interesującymi grami na wyłączność. I chociaż ciężko się z tym nie zgodzić, to raczej chyba nikt nie spodziewał się, że szefowie Epic Games Store postanowią sięgnąć po ekskluzywne produkcje z PlayStation. A jednak. Podczas konferencji Game Developers Conference autorzy Fortnite postanowili odpalić prawdziwą bombę, potwierdzając, że hity z konsoli Sony w postaci Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze oraz Heavy Rain trafią na platformę Epic Games Store, a tym samym PC. Należy tutaj podkreślić, iż udało się tego dokonać wyłącznie przez to, że odpowiedzialne za przytoczone gry Quantic Dream nie należy do japońskiego giganta, który dodatkowo nie był zainteresowany ich kupnem.

Epic Games potwierdziło, że na PC trafią ekskluzywne dla konsoli PlayStation gry.

Tym samym nic nie stanęło na przeszkodzie, aby uznane studio nawiązało ciekawą, a jednocześnie korzystną dla graczy komputerowych współpracę. Co ciekawe jest to ograniczona czasowo wyłączność i potrwa rok. Istnieje więc szansa, że po dwunastu miesiącach ulubione tytuły użytkowników PlayStation pojawią się też np. na Steamie. Oczywiście przy okazji poznaliśmy wymagania sprzętowe Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain i o dziwo te minimalne są bardzo znośne. Wymagany jest bowiem procesor 5-2400, 4 GB pamięci RAM czy karta pokroju GeForce GTX 660 z 2 GB pamięcią. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutują przytoczone produkcje, lecz zapewniono nas, że będzie to już niebawem.

Co ciekawe, to nie jedyna ofensywa zaplanowana przez Epic. W ramach kolejnych umów w sklepie autorów Fortnite czekać będą cztery inne gry The Outer Worlds, Control, The Sinking City i Ancestors: The Humankind Odyssey. Tutaj należy przypomnieć, że wcześniej firma potwierdziła wyłączność dla m.in. Auntless, Phoenix Point, Spellbreak, Industries of Titan, Journey to the Savage Planet, Solar Ash, Tom Clancy's The Division 2, The Cycle oraz nawet Afterparty. Oczywiście w przypadku zdecydowanej większości z nich mamy do czynienia z roczną ekskluzywnością. Mimo wszystko Epic Games postanowiło niezwykle ostro powalczyć z Valve o portfele klientów, zaś tytuły z PlayStation mogą okazać się asem w rękawie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games potwierdza: Hity z PlayStation trafią na PC

 0