Epic Games Store będzie udostępniał darmowe gry co tydzień do końca roku

Epic Games Store będzie udostępniał darmowe gry co tydzień do końca roku

Epic Games Store rozpoczął działalność z przytupem. Firma, aby przyciągnąć uwagę klientów, postanowiła od początku istnienia sklepu brać na czasową wyłączność duże i mniejsze gry, które mogłyby zawędrować również na Steam. Taka polityka bez wątpienia rozwścieczyła użytkowników platformy należącej do Valve, więc w odwecie ci zaniżali oceny wcześniejszych odsłon gier, które trafiały do Epic Games Store. Jakiś czas temu do sytuacji postanowił odnieść się założyciel przedsiębiorstwa stwierdzając, że skończą z przejmowaniem następnych produkcji, ale pod warunkiem zmniejszenia prowizji pobieranej przez Steam od twórców za sprzedaż tytułów w swoim sklepie. Oczywiście do tej pory nie doczekaliśmy się reakcji ze strony Valve zaś Epic kontynuuje ułożony plan.

Epic Games Store przedłużył okres rozdawania gier co tydzień do końca 2019 roku.

Z pewnością pozytywną stroną działalności Epic Games Stores, docenianią nawet przez antyfanów, są rozdawane co tydzień darmowe gry. Zgodnie z założeniem twórcy Fortnite planowali zakończyć tę zabawę zaraz po wygaśnięciu trwającej pierwszej wyprzedaży w sklepie. Moment ten miał nastąpić już jutro i wówczas powrócono by do udostępniania gratisów co dwa tygodnie, ale jak poinformował Epic okres rozdawania bezpłatnych kopii gier co 7 dni został przedłużony aż do końca bieżącego roku. Tym samym mamy jeszcze szansę otrzymać około 28 tytułów, czyli więcej niż zakładano, choć jednocześnie zmniejszy się czas, w jakim możemy tego dokonać. W takiej sytuacji łatwo więc przeoczyć jakąś okazję.

Aktualnie możemy bezpłatnie przypisać całkiem ciepło przyjętego Kingdom: New Lands. Z kolei od 13 do 20 czerwca Epic udostępni za darmo Enter the Gungeon. Ponadto z okazji targów E3 wydawca ujawnił część jakie gry zostaną dodane w przyszłości do sklepu. Niestety, poza Cyberpunkiem 2077, brakuje tutaj jakiś konkretnych pozycji, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze produkcje to i tak nie jest tragicznie. Podstawowe pytanie brzmi czy akcja rozdawania darmowych gier co tydzień pozwoli podtrzymać Epic zainteresowanie większej części społeczności, nawet tej nieco negatywnie nastawionej do działań firmy?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store będzie udostępniał darmowe gry co tydzień do końca roku

 0