Epic Games Store - dwustopniowa weryfikacja wymagana dla darmowych gier

Epic Games Store - dwustopniowa weryfikacja wymagana dla darmowych gier

Darmowe gry oferowane przez sklep Epic Games Store to jeden z największych wabików (obok ekskluzywnych tytułów) na graczy, tym bardziej, że jeśli odbierzemy je w czasie trwania promocyjnego okresu, to na zawsze pozostaną w naszej bibliotece. Epic Games postanowiło jednak nieco zmienić zasady, choć tylko tymczasowo, odbierania darmowych gier. Jak czytamy na stronie sklepu, od teraz do 21 maja, by uzyskać darmowe promocyjne tytuły w Epic Games Store, czasowo wymagane będzie logowanie dwuetapowe. Firma tłumaczy tę zmianę chęcią zmotywowania graczy do podjęcia kroków zwiększających bezpieczeństwo ich kont Epic. Tym samym odebranie oferowanego obecnie w sklepie For The King czy mających go zastąpić Amnesia: The Dark Descent oraz Crashlands, nie będzie takie proste.

Od teraz do 21 maja, by uzyskać darmowe promocyjne tytuły w Epic Games Store, czasowo wymagane będzie logowanie dwuetapowe.

Epic Games Store - dwustopniowa weryfikacja wymagana dla darmowych gier

Jeśli na Twoim koncie nie jest włączone logowanie dwuetapowe, podczas próby odebrania bezpłatnej gry zobaczysz następujący komunikat: „Wymagane logowanie dwuetapowe. Aby odebrać tę darmową grę, musisz włączyć logowanie dwuetapowe na swoim koncie. Logowanie dwuetapowe zapewnia dodatkową ochronę konta Epic Games i pozwala zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi”. Aby włączyć logowanie dwuetapowe, należy przejść do ustawień swojego konta Epic Games. Funkcja logowania dwuetapowego pomaga w ochronie konta przed nieautoryzowanym dostępem, ponieważ podczas logowania wymagane jest podanie kodu bezpieczeństwa. Szczegółową instrukcję włączania logowania dwuetapowego znajdziecie tutaj.

„Rozumiemy, że dla niektórych użytkowników jest to pewna niedogodność, ale zależy nam na stosowaniu najlepszych możliwych rozwiązań zapewniających ochronę Twojego konta Epic” - czytamy w wydanym oświadczeniu. Godne pochwały jest, że firma umożliwia nam wybranie metody dwustopniowej weryfikacji, która może zostać przeprowadzona przez e-mail, SMS lub autoryzowaną aplikację. Epic Games rekomenduje w tym ostatnim przypadku kilka aplikacji, a mianowicie: Google Authenticator, LastPass Authenticator, Microsoft Authenticator i  Authy. Jak istotne jest zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo naszych kont przekonało się ostatnio Nintendo, które potwierdziło, że po ataku hakerów zagrożone są konta użytkowników i odnotowano już 160 000 nieautoryzowanych logowań do kont Nintendo Network.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store - dwustopniowa weryfikacja wymagana dla darmowych gier

 0