Epic Games Store rozda kolejne 50 darmowych gier

Epic Games Store rozda kolejne 50 darmowych gier

Epic Games od samego początku działania swojego sklepu boryka się dużą krytyką, wynikającą głównie z ekskluzywnych umów na gry, z czego nie są zadowoleni przede wszystkim fani Steam, którzy nie mogą zakupić danego tytułu na swojej ulubionej platformie. Twórcy Fortnite nie zamierzają jednak rezygnować ze swojej strategii i zapowiadają, że wciąż będą stawiać na tytuły na wyłączność dla swojego sklepu. To jednak nie jedyny elementem, którym firma zamierza przeciągnąć graczy na swoją stronę, ponieważ Epic Store nie zrezygnuje z regularnego rozdawania darmowych gier. Epic Games poinformowało bowiem, że postanowiło przedłużyć program cotygodniowych darmowych gier w 2020 roku, więc jak zwykle wystarczy co tydzień zajrzeć na stronę sklepu, żeby je odebrać i cieszyć się nimi na własność bez limitu czasowego.

Epic Games poinformowało, że postanowiło przedłużyć program cotygodniowych darmowych gier w 2020 roku.

Od swojego startu pod koniec 2008 roku sklep rozdał już 73 darmowe gry, a dowiedzieliśmy się także, że z jego usług skorzystało już 108 mln użytkowników, którzy zostawili w nim łącznie 680 mln dolarów. Na gry od producentów third party gracze przeznaczyli 251 mln USD, co zdaniem Tima Sweeneya, szefa Epic Games, jest liczbą o aż 60% wyższą od ich prognoz. Oznacza to, że pomimo głośnej krytyki w internecie, Epic Store odnosi duży sukces. Obecnie za darmo udostępniony został horror w stylu Metroidvania zatytułowany Sundered, który będzie można pobierać do 16 stycznia. Po tym terminie zostanie zastąpiony przez platformówkę Horace, którą będzie można odebrać do 23 stycznia.

Przy okazji Epic Games postanowiło podsumować miniony rok i podzielić się z nami planami na kolejny: „Chcielibyśmy podziękować wszystkim niesamowitym graczom i deweloperom za bycie częścią społeczności sklepu Epic Games! W 2020 nadal będziemy prowadzić politykę otwartego i przyjaznego deweloperom sklepu, dzieląc się z twórcami 88% zysku, wspierając systemy wynagradzania twórców i wydawców oraz oferując bezkluczową integrację z platformą Humble (więcej sklepów z kluczami na komputery PC dołączy do niej już wkrótce). Ponadto, oferujemy integrację z usługami internetowymi niezależnymi od platformy i sklepu Epic z ponad 300 000 000 kont klientów i 1 700 000 000 synchronizacji list znajomych. Epic pomaga również deweloperom wprowadzać wsparcie dla międzyplatformowej rozgrywki do ich gier dzięki narzędziom, które stworzyliśmy, by Fortnite mógł być dostępny na komputerach PC i Mac, konsolach PlayStation, Xbox i Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Dauntless od Phoenix Labs to pierwsza gra zewnętrznego studia dostępna na komputery PC oraz konsole PlayStation, Xbox i Switch dzięki Epic. Wiele więcej międzyplatformowych gier trafi do sklepu Epic Games w 2020.”

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store rozda kolejne 50 darmowych gier

 0