Epic Games Store rozdało za darmo gry o wartości przeszło 9000 zł

Epic Games Store rozdało za darmo gry o wartości przeszło 9000 zł

Kiedy Epic Games Store (EGS) debiutował półtora roku temu (w grudniu 2018 roku), czekało go nie lada wyzwanie przyciągnięcia do siebie graczy, którzy posiadali już swoją bibliotekę gier w innym sklepie. Epic Games miało jednak plan oraz pomysły, które sprawiły, że EGS stał realną alternatywą dla Steam i choć początk nie były łatwe, a sklep często znajdował się w ogniu krytyki ze względu na ekskluzywne umowy na popularne tytuły, to jednak wizja darmowych gier otrzymywanych co dwa tygodnie regularnie od startu platformy przekonała wiele osób do skorzystania z Epic Games Store. Jeśli zaś kolekcjonowaliście wszystkie „darmówki” od samego początku EGS, w takim razie zrobiliście świetny interes, ponieważ zgarnęliście gry warte przeszło 9000 zł.

Całkowita wartość darmowych gier w Epic Games Store wyniosła 2140,94 USD, co w przeliczeniu na złotówki daje prawie 9040 zł.

Grand Theft Auto V za darmo w Epic Games Store

Największą niespodzianką Epic Games Store było chyba udostępnienie za darmo ubiegłym tygodniu hitu AAA jakim niewątpliwie jest GTA V. To jeden z najpopularniejszych tytułów tej generacji, który normalnie sprzedawany jest przez EpiC i Steam za 29,99 USD, więc nie mówimy tu o typowym „indyku” za przysłowiowe grosze, ale naprawdę dużej i świetnej grze. Gracze rzucili się na promocję w  takim stopniu, że siadły nie tylko serwery Epic Games, ale i Rockstara, co spowodowane było ogromnym napływem graczy w GTA Online. Trzeba jednak przyznać, że Epic Games przez ostatnie 18 miesięcy rozpieszczało graczy zarówno produkcjami AAA, jak i indie. W niektórych tygodniach sklep rozdawał nawet po dwie darmowe gry, a przed świętami przez 12 dni codziennie otrzymywaliśmy coś nowego. Swego czasu w jednym czasie rozdawano nawet Batman: Arkham i trylogię Lego Batman.

Po dodaniu wszystkich 108 darmowych gier, które dostępne były w EGS od początku istnienia sklepu i przeliczeniu ich wartości według standardowych cen poza promocją, okazuje się, że Epic Games naprawdę miało gest. Oczywiście, niektóre z tych tytułów były dostępne za darmo w innych miejscach lub też były tam mocno przeceniane, ale niewiele to zmienia. I tak, począwszy od pierwszej darmowej gry, czyli Subnautica, aż po Grand Theft Auto V, całkowita wartość darmowych gier w Epic Games Store wyniosła 2140,94 USD, co w przeliczeniu na złotówki daje prawie 9040 zł (bez 9 groszy). Co prawda kwota ta mogłaby się nieco różnić, gdyby wyliczenia dokonano w polskich cenach, ale raczej byłaby to jeszcze większa niż niższa kwota. Trzeba więc przyznać, że Epic Games rzeczywiście mocno inwestuje w promocję swojego sklepu, a my na tym tylko korzystamy.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store rozdało za darmo gry o wartości przeszło 9000 zł

 0