Epic Games Store z osiągnięciami i wsparciem dla modów

Epic Games Store z osiągnięciami i wsparciem dla modów

W marcu tego roku Epic Games opublikowało swój plan związany z wprowadzaniem nowych funkcji w sklepie Epic Games Store. Teraz wydawca postanowił zrealizować część tych obietnic i wprowadził dwie mocno wyczekiwane przez społeczność funkcje, a mianowicie osiągnięcia i wsparcie dla modów tworzonych przez samych graczy. Firma ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że „niektóre gry w Epic Games Store mogą zacząć wyświetlać osiągnięcia” w trakcie ich odblokowywania. Epic przypomniał jednak, że to wciąż wczesna wersja tej funkcjonalności i w związku z tym spodziewać można się jeszcze zmian i poprawek. Nie wiemy jeszcze, jakie tytuły w pierwszej kolejności otrzymają wsparcie dla osiągnięć, ale na chwilę obecną te zdają się występować jedynie w Ark: Survival Evolved.

Epic Games Store wprowadził dwie mocno wyczekiwane przez społeczność funkcje, a mianowicie osiągnięcia i wsparcie dla modów.

Kolejna nowość, czyli wsparcie dla modów, także znajduje się w fazie rozwojowej, a konkretnie jest to beta. Epic ujawnił na Twitterze, że pierwszym tytułem, które otrzymał obsługę modów społeczności, jest MechWarrior 5: Mercenaries. „To wczesna iteracja tej funkcji, ale możecie spodziewać się, że opcja ta będzie w przyszłości częściej wspierana” - tłumaczy wydawca. Narzędzie pozwala na przeglądanie zarówno modów opublikowanych przez samych twórców gry, jak i od innych graczy. Umożliwia ono także ich automatyczną instalację. Firma pracuje nad tą funkcjonalnością praktycznie od zeszłego lata, kiedy to zapewniała, że „jest to duża funkcja, która wymaga czasu, by ją wprowadzić”. Rzeczywiście musieliśmy czekać na to praktycznie rok, ale mamy nadzieję, że kolejne gry szybko doczekają się obsługi tej opcji.

Nie da się ukryć, że poza grami dostępnymi na wyłączność pecetowi gracze często krytykują Epic Games Store za mało rozbudowaną funkcjonalność, szczególnie w porównaniu do Steam. Osiągnięcia i wsparcie dla modów to jedne z tych funkcji, o które dopominano się najczęściej. Epic Games stara się nadrobić te zaległości, stopniowo wprowadzając nowe opcje, takie jak save’y w chmurze, listy życzeń czy samorealizujące się zwroty, które pozwalają graczom na odzyskanie pieniędzy bez konieczności czekania. Tym samym platforma EGS staje się coraz bardziej konkurencyjna, a liczby prezentowane przez wydawcę pokazują, że taka taktyka przynosi realne korzyści (oczywiście sukces sklepu podyktowany jest też w dużej mierze regularnie oferowanymi darmowymi grami). Warto przypomnieć, że obecnie w EGS trwa letnia wyprzedaż, która kończy się 6 sierpnia.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store z osiągnięciami i wsparciem dla modów

 0