Epic Games Store zamierza przejąć jeszcze więcej gier na wyłączność

Epic Games Store zamierza przejąć jeszcze więcej gier na wyłączność

Epic Games Store postanowił rzucić wyzwanie hegemonowi platform z grami cyfrowymi w postaci Steam oferując przez początkowy okres działalności ważne dla graczy produkcje na czasową wyłączność, które omijały sklep Valve. Nie wszystkim polityka twórców Fortnite przypadła do gustu w efekcie podczas premiery Metro Exodus użytkownicy Steam masowo zaniżali oceny wcześniejszych odsłon serii. Takich przypadków najpewniej było kilka choć nie na taką skalę. Z drugiej strony Epic oferuje coś o czym fani Valve mogą jedynie pomarzyć, mianowicie cotygodniowe darmowe gry, które nie zawsze są na miarę Grand Theft Auto V czy Kingdom Come: Deliverance, ale zawsze to coś, w co można pograć w wolnym czasie i dostajemy je na zawsze, a nie czasowo w ramach jakichś wydarzeń.

Epic Games Store ma dostarczyć kilkukrotnie więcej gier na wyłączność niż dotychczas.

Ostatnio Epic Games Store raczej nie mógł liczyć na interesujące tytuły na wyłączność, lecz nie znaczy to, że firma Tima Sweeney'a nic w tym temacie nie robi. W oświadczeniu przesłanym serwisowi PC Gamer (via Eurogamer) firma przyznała, iż w ciągu najbliższych dwóch lat w sklepie pojawi się więcej gier ekskluzywnych niż do tej pory. Nie zdradzono oficjalnie ile dokładnie pozycji otrzymamy, aczkolwiek zgodnie z wyliczeniami PC Gamera będzie ich 21, do których zaliczają się m.in. gry od Ubisoftu, Remedy Entertainment i PlayDead. W katalogu znajduje się np. Far Cry 6, Prince of Persia: The Sands of Time Remake czy Kena: Bridge of Spirits. Ponadto niedawno na Epic Games Store trafił Hitman 3 zbierający dobre opinie. Zobaczymy jak to wpłynie na Steam, ale z drugiej strony gigant pokroju Valve nie ma się czego obawiać, ponieważ mimo wysokiej prowizji wciąż przykuwa uwagę większej liczby deweloperów.

Aktualnie w Epic Games Store możemy odebrać do 11 lutego za darmo Metro: Last Light Redux i For The King. Pierwsza pozycja bazuje na powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ich akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Moskwie, w przeważającej części w podziemiach metra. For the King to połączenie strategii, jRPG oraz roguelike'ów z kolei akcja toczy się w królestwie Fahrul, który po śmierci króla pogrążyło się w chaosie. Nam przychodzi pokierować drużyną bohaterów zmuszonych rzucić wyzwanie czyhającemu na świat niebezpieczeństwu. Całość przedstawiono w rzucie izometrycznym, a zespół porusza się w systemie turowym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store zamierza przejąć jeszcze więcej gier na wyłączność

 0